VIDEO ⟩ Merzļikins ar lielisku sniegumu laukumā sarūgtina NHL čempionvienību

Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins Foto: AP/Scanpix

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins otrdien aizvadīja teicamu spēli Nacionālajā hokeja līgā (NHL), palīdzot Kolumbusas "Blue Jackets" komandai izcīnīt uzvaru.

"Blue Jackets" viesos ar rezultātu 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) uzveica iepriekšējās sezonas Stenlija kausa ieguvēju Tampabejas "Lightning".

Kolumbusas vienība pārtrauca četrus zaudējumu sēriju, bet Tampas komanda piedzīvoja trešo neveiksmi pēc kārtas, aizvadot sliktāko nogriezni sezonā.

Viesi vadībā izvirzījās otrā perioda 11.minūtē, kad Olivers Bjorkstands pēc Zeka Verenski metiena vārtu priekšā pielaboja ripas lidojuma virzienu. Trešdaļas pēdējā minūtē aizturētā soda laikā Deivids Savārs ar metienu no uzbrukuma zonas viduča panāca 2:0. Savāram tie bija pirmie vārti pēdējo divu gadu laikā, šajā nogrieznī aizvadot 108 spēles.

Trešā perioda piektajā minūtē pēc Lūka Šena metiena no zilās līnijas ripa atsitās pa Metjū Žozefa slidu un rikošetā no "Blue Jackets" aizsarga Vladislava Gavrikova ielidoja Merzļikina sargātajos vārtos. Viesu hokejisti vadības grožus neizlaida un pamatlaika priekšpēdējā minūtē Kems Etkinsons ieraidīja ripu tukšos vārtos. Pirms tam aiz pretinieku vārtiem pērnā gada Stenlija kausa MVP Viktoru Hedmanu atbruņoja "Blue Jackets" kapteinis Niks Folinjo.

Cīņa bija gana disciplinēta un vienīgo reizi mačā uz noraidīto soliņa devās Gavrikovs.

Merzļikins šajā duelī atvairīja 37 no 38 pretinieku mestajām ripām un tika atzīts par spēles spožāko zvaigzni. Otrā laukuma galā Kērtiss Makelinijs neitralizēja 18 no 20 raidījumiem, kamēr Andrejam Vasiļevskim tika dota atpūta.

Merzļikins šajā sezonā laukumā bijis 15 spēlēs, kurās vidēji ielaidis 2,47 ripas un atvairījis 91,8% metienu.

Ceturtdien abas komandas tiksies atkārtoti un, iespējams, arī šajā cīņā vārtus sargās Merzļikins, jo otrs "Blue Jackets" ripu ķērājs Jonass Korpisalo ir guvis traumu. Otrdien rezervē bija vārtsargs Kems Džonsons.

"Blue Jackets" ar 36 punktiem 37 spēlēs ieņem sesto vietu Centrālajā divīzijā, kur "Lightning" ar 50 punktiem 35 dueļos ir līdere.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.