Ņujorkas štats legalizē marihuānu

FOTO: AP/Scanpix

ASV Ņujorkas štata likumdevēji otrdien pieņēmuši likumprojektu, kas paredz legalizēt marihuānu rekreācijas mērķiem, savukārt štata gubernators Endrū Kuomo jau apsolījis, ka likumprojektu parakstīs.

Ņujorka pievienosies 14 ASV štatiem un Kolumbijas apgabalam, kur atļauta marihuānas lietošana.

Likumdevēju sapulcē, kur Kuomo demokrātiem ir pārliecinošs vairākums, priekšlikumu atbalstīja abas palātas.

"Pārāk ilgi ar marihuānas aizliegumu notikusi neproporcionāla vēršanās pret krāsaino kopienām, piespriežot bargus cietumsodus," paziņojumā norādīja Kuomo.

"Šis nozīmīgais likumdošanas akts nodrošina taisnīgumu ilgu laiku marginalizētajām kopienām, tas atbalsta jaunu industriju, kas sekmēs ekonomikas augšanu, un rada būtiskas drošības garantijas sabiedrībai," skaidroja gubernators.

Pateicoties izmaiņām, nodokļu ieņēmumu apjoms gadā varētu pieaugt par 350 miljoniem dolāru, turklāt tiks radīti tūkstošiem jaunu darba vietu, norādīja Kuomo birojs.

Ar jauno likumu 21 gadu vecumu sasniegušie varēs iegādāties marihuānu un audzēt mājās marihuānas stādus. Paredzēts, ka daļa finanšu tiks novirzīta atkarību ārstēšanai un izglītībai par narkotiku jomas tēmām.

Ņujorkas štats automātiski dzēsīs sodāmību cilvēkiem, kuri notiesāti par pārkāpumiem, kas saistīti ar marihuānu.

Jau līdz šim pastāvējusī medicīniskās marihuānas programma tiks paplašināta.

Štats plāno marihuānas tirdzniecībai noteikt 9% nodokli. Vēl 4% nodoklis tiks sadalīts starp vietējām un apgabalu administrācijām.

Aktuālākās ziņas