Kopš marta sākuma 13 LTV darbiniekiem konstatēta saslimšana ar Covid-19

LTV ēka Zaķusalā

FOTO: Gatis Dieziņš/LETA

Kopš marta sākuma 13 Latvijas Televīzijas (LTV) darbiniekiem konstatēta saslimšana ar Covid-19, aģentūru LETA informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte

Pēc viņas teiktā, LTV pēdējo nedēļu laikā konstatēja vairākus savstarpēji nesaistītus saslimšanas gadījumus, tādēļ tika veikta kolektīva kontroltestēšana, kuras rezultātā tika atklāti vēl vairāki asimptomātiski inficētie.

"Inficēto skaits patlaban ir 13, taču jāpiemin, ka mums nav pamata domāt, ka visi saslimušie inficējušies no viena avota," skaidroja Priedīte.

Vaicāta par to, vai konstatētie saslimšanas gadījumi ietekmēs LTV darbību, Priedīte norādīja, ka darbinieku sasirgšana LTV darbību pašreiz neietekmē. "Esam operatīvi rīkojušies, lai neciestu neviens raidījums un veselie kolēģi varētu uz laiku pārņemt inficēto darbinieku pienākumus," sacīja komunikācijas speciāliste.

Viņa arī norādīja, ka patlaban LTV satura ražošanas darbs iespēju robežās tiek īstenots pēc "burbuļu" principa, cenšoties nepieļaut dažādos "burbuļos" strādājošo kolēģu satikšanos, savukārt LTV darbinieki, kuru darba specifika to atļauj, strādā attālināti.

Priedīte pauda, ka gluži tāpat kā visos citos uzņēmumos, arī LTV jālieto sejas aizsargmaskas, darbiniekiem ir pieejami individuālās aizsardzības līdzekļi un dezinfekcijas līdzekļi. Vienlaikus visā LTV ēkā regulāri tiek dezinficētas koplietošanas virsmas. Tāpat LTV ēkā jāievēro fiziska distancēšanās, regulāri tiek vēdinātas koplietošanas telpas un darbinieku pienākums ir vēdināt savus kabinetus.

Pēc Priedītes sacītā, īstenojot liela mēroga projektus, tiek veikta iesaistīto darbinieku masveida testēšana, kā arī notiek citi drošības pasākumi.

"Par to, vai pieņemt papildu ierobežojumus, LTV lems pēc Lieldienām, taču pašreiz darbinieki aicināti būt īpaši uzmanīgi un pastiprināti ievērot drošības noteikumus," uzsvēra komunikācijas speciāliste.