Pašvaldību vēlēšanās Mārupes novadā kandidēs aktrise Rēzija Kalniņa

Rēzija Kalniņa

FOTO: Paula Čurkste / LETA

Gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās Mārupes novadā Nacionālās apvienības (NA) sarakstā kandidēs hokeja treneris, komentētājs Oļegs Sorokins un Dailes teātra aktrise Rēzija Kalniņa, aģentūru LETA informēja partiju apvienībā.

Ar pirmo kārtas numuru NA sarakstā Mārupes novadā pieteikts Mārupes novada domes deputāts Andris Puide, savukārt otrais kārtas numurs piešķirts VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"" tehniskā vadītāja pienākumu izpildītājam Renāram Sūniņam.

Sūniņam ar trešo kārtas numuru seko SIA "Sanistal" Tirdzniecības vadītājs Latvijā un Lietuvā Kaspars Lācis, un aiz viņa ir Sorokins, SIA ""Silja Invest" Biznesa Vēstniecības" izpilddirektore Elīna Puncule, SIA "Autofavorīts" autoservisa vadītājs Normunds Kreišmanis un SIA "ARMT" valdes loceklis Uģis Sproģis. Kalniņai NA kandidātu sarakstā Mārupes novadā piešķirts 12.kārtas numurs.

Kopumā NA pieteikusi 22 kandidātus, no kuriem 17 ir vīrieši un piecas ir sievietes. Vidējais kandidātu vecums ir 43,4 gadi.

Vēlēšanu programmā politiskais spēks sola nodrošināt Mārupes un Babītes apvienošanas procesu, veicinot vienmērīgu attīstību jaunajā novadā, kā arī vadīt novadu ar "saimnieka tvērienu un gādību" - nodrošinot caurspīdīgu lēmumu pieņemšanu.

NA sola ieviest abpusēju informācijas apriti starp pašvaldību un iedzīvotāju, nodrošinot izpildvaras regulāru atskaišu sniegšanu un iedzīvotāju priekšlikumu uzklausīšanu. Tāpat politiskais spēks ir atzīmējis, ka katram, kas ar ģimeni deklarējies un dzīvo novadā, piešķirs Nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi līdz 90%.

Jau ziņots, ka NA gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās apņēmusies startēt 36 novados un valstspilsētās, aģentūru LETA informēja politiskajā spēkā. NA gaidāmajās vēlēšanās plāno startēt 17 sarakstos Vidzemē, pa septiņiem sarakstiem Kurzemē un Zemgalē, kā arī piecos sarakstos Latgalē.

Tomēr joprojām pastāv iespēja, ka novadu un valstspilsētu skaits vēl mainīsies.

Gaidāmajās vēlēšanās sešās valstspilsētās un 35 novados kopumā būs jāievēl 683 deputāti. Pašvaldību domēs ievēlējamo deputātu skaitu nosaka atbilstoši iedzīvotāju skaitam, kāds pašvaldībās reģistrēts Iedzīvotāju reģistrā vēlēšanu izsludināšanas dienā - šā gada 21.janvārī.

Šā gada pašvaldību vēlēšanas notiks jaunajās administratīvajās teritorijās, un pēc vēlēšanām Latvijā būs 42 pašvaldības līdzšinējo 119 vietā. Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo dome 60 deputātu sastāvā tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025.gada vēlēšanām.