Žurnālistu asociācija: Politiķu vēršanās pret raidījumu "Aizliegtais paņēmiens" nav pieņemama (12)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Guntis Bojārs.
Guntis Bojārs. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Politiķu vēršanās pret Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kurā žurnālisti atspoguļoja pašu veiktu pētījumu par antivielu veidošanos pēc "Pfizer" un "AstraZeneca" vakcīnām, nav pieņemama.

Latvijas žurnālistu asociācijas (LŽA) izplatītajā ziņojumā ir uzsvērts, ka pēc raidījuma LTV saņēma virkni kritisku piezīmju un pat apsūdzības kaitniecībā, jo raidījums it kā apšaubīja vakcīnas "AstraZeneca" efektivitāti, demoralizējot cilvēkus un vairojot bailes no vakcinācijas.

LŽA atgādina, ka žurnālisti darīja savu darbu - uzdeva jautājumus, un iegūtos datus raidījuma veidotāji neinterpretēja, tas arī vairākkārt tika uzsvērts raidījumā. "Var diskutēt, kas bija pareizi vai nepareizi konkrētajā raidījumā, bet viens ir skaidrs: vērsties pret žurnālistiem tā, kā tas notiek pašlaik, nav nedz pamatoti, nedz pieņemami," uzskata LŽA.

Asociācija vērsa uzmanību, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) tagad vērtēs, vai "Aizliegtajā paņēmienā" nav pieļauti likumpārkāpumi, un tam piebalso arī veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), kurš pats uz raidījumu neatnāca, lai gan tieši viņa uzdevums ir skaidrot ar vakcināciju saistītos procesus.

"Ministra līdzdalība raidījumā bija sevišķi svarīga, jo bažas par "Astra Zeneca" vakcīnu sabiedrībā eksistēja arī pirms raidījuma. Veselības ministrijas pienākums bija sniegt atbildes uz žurnālistu jautājumiem. Bet tā vietā notiek bīstama vēršanās pret ziņnešiem," uzsvērts LŽA izplatītajā ziņojumā.

LŽA aicina politiķus un amatpersonas ievērot redakcionālās neatkarības principus.

LETA jau ziņoja, ka NEPLP vērtēs, vai 29.marta raidījumā "Aizliegtais paņēmiens" ir pieļauti kādi likuma pārkāpumi.

Ņemot vērā iedzīvotāju bažas par raidījumā "Aizliegtais paņēmiens" izskanējušo informāciju saistībā ar vakcīnu "AstraZeneca" efektivitāti, padomes monitoringa speciālisti pārbaudīs, vai nav pieļauti kādi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumi. Likums nosaka, ka programmās un raidījumos nedrīkst ietvert saturu, kas apdraud sabiedrības veselību vai varētu radīt nopietnus un smagus tās apdraudējuma riskus.

Komentāri (12)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu