Augusi konkurence uz deputātu vietām pašvaldībās (2)

LETA
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 123.vēlēšanu iecirknī Friča Brīvzemnieka pamatskolā. Ilustratīvs attēls.
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 123.vēlēšanu iecirknī Friča Brīvzemnieka pamatskolā. Ilustratīvs attēls. Foto: Paula Čurkste/LETA

Šogad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās ir augusi konkurence uz deputātu vietām vietvarās, šorīt TV3 pastāstīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Kopumā pašvaldību vēlēšanām varētu būt iesniegti aptuveni 300 kandidātu saraksti, kas būs mazāk nekā iepriekšējās vēlēšanās, jo ir mazāks ievēlamo pašvaldību skaits.

Bērziņa uzsvēra, ka konkurence uz deputātu vietām ir kļuvusi lielāka - pašlaik konkurence esot aptuveni septiņi kandidāti uz deputāta vietu, bet iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās tā bija pieci kandidāti uz vienu vietu.

CVK pārstāve novērojusi, ka šoreiz ir vairāk kandidātu 20 līdz 40 gadus vecu cilvēku vecuma grupā.

Kā atzīmēja Bērziņa, ja būs jauni Satversmes tiesas spriedumi, kas mainīs pašvaldību robežas, tad šajās pašvaldībās var nākties vēlēšanas atlikt, lai tās sarīkotu vēlāk, jo pašlaik visi lēmumi par vēlēšanu procesu jau ir pieņemti un vienkārši pielabot tos vairs nebūs iespējams.

Savukārt epidemioloģiski CVK gatavojas uz vēlēšanu sarīkošanu pēc "stingrākā varianta", piemēram, prasot vēlētājiem lietot sejas maskas, tomēr kopumā prasības nebūšot īpaši citādākas kā pašlaik sadzīvē.

CVK cer uz vēlēšanu komisiju darbinieku vakcinēšanu pret Covid-19. Bērziņa atzina, ka tam vajadzētu notikt pēc iespējas agrāk, bet ir problēma ar to, ka vēlēšanu komisiju izveide jāpabeidz vien līdz 26.aprīlim, tātad pašlaik vēl nav zināmi visi cilvēki, kas strādās komisijās.

Šodien noslēdzas deputātu kandidātu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām, kas notiks jūnija pirmajā nedēļas nogalē.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu