C 6.05.2021.

Valmieras vakcinācijas centrā līdz ceturtdienai potēs iedzīvotājus, kuri to nevarēja izdarīt Lieldienu brīvdienās

Valmieras kultūras centrs.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Valmieras masu vakcinācijas centrs turpinās darbu līdz ceturtdienai, 8.aprīlim, lai varētu turpināt prioritāro iedzīvotāju grupu vakcināciju un nodrošināt iespēju potēties tiem iedzīvotājiem, kuri saņēma uzaicinājumu, bet dažādu iemeslu dēļ Lieldienu brīvdienās nevarēja doties pēc potes, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Kā aģentūrai LETA stāstīja SIA "Vidzemes slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila, slimnīcas reģistratūras darbinieces sazinājušās ar visiem 174 iedzīvotājiem, kuru kontakti saņemti no vietnes "manavakcina.lv". Ņemot vērā, ka pudelītē ir desmit pret Covid-19 vakcīnu devas, tad, lai tās neietu zudumā, dienas beigās tika sameklēti vēl seši cilvēki no prioritārajām grupām, kā rezultātā vakcīnas saņēma 180 cilvēki.

Slimnīcas pārstāve atzina, ka svētdien un pirmdien vakcinācijai nebija pieteicies tik daudz cilvēku no prioritārajām grupām, lai vakcinācijas centrs varētu pilnvērtīgi strādāt. Informācija par iespēju vakcinēties Lieldienu brīvdienās iedzīvotājiem pienāca tad, kad lielākā daļa jau bija saplānojusi svētku gaitas. Turklāt cilvēki atsakās vakcinēties ar "Astra Zeneca".

Kā vēstīts, Valmieras masu vakcinācijas centrs, kas atrodas Valmieras Kultūras centra telpās Rīgas ielā 10, pirmo reizi iedzīvotājiem tika atvērts 3.aprīlī.

Valmierā vakcināciju nodrošina SIA "Vidzemes slimnīca" ar līdz četrām medicīnas personāla brigādēm, kas strādās divās maiņās dienā. Valmieras vakcinācijas centrā iespējams nodrošināt līdz 500 iedzīvotāju vakcināciju dienā, līdz 3000 nedēļā.

Valmieras masu vakcinācijas centra darba laiks atkarīgs no vakcīnu pieejamības un vakcinējamo personu skaita.

Liela mēroga centros vakcīnu pret Covid-19 pagaidām var saņemt seniori vecumā virs 70 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar hroniski slimiem bērniem un bērniem ar imūnsupresiju, kā arī no 4.aprīļa atvērta jauna prioritārā grupa - iedzīvotāji vecumā no 60 līdz 70 gadiem, kas pakāpeniski tiek uzrunāti un aicināti vakcinēties. Savukārt no 12.aprīļa plānots atvērt nākamo prioritāro grupu - pedagogus.

Uz vakcināciju masu vakcinācijas centrā ierodas tikai "manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989, vai pie ģimenes ārstiem pieteikušies iedzīvotāji, kuri saņēmuši uzaicinājumu īsziņas, e-pasta vai reģistratora zvana veidā un ir vienojušies par vakcinācijas datumu un laiku.