FOTO ⟩ Iedzīvotāji stāv garās rindās pie apģērbu un apavu veikaliem

Cilvēku rindas pie veikaliem.

FOTO: TVNET/Gints Bāliņš

Izmantojot iespēju atkal ieprikties klātienē, rīdzinieki veido garas rindas pie apģērbu un apavu veikaliem, novēroja portāls "Apollo.lv". 

No šodienas darbu varēs atsākt visi veikali ārpus tirdzniecības centriem, kuru platība ir virs 7000 kvadrātmetru, paredz pagājušajā nedēļā valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Visās tirdzniecības vietās ārpus tirdzniecības centriem gan pircējiem, gan darbiniekiem būs jālieto mutes un deguna aizsegi, pie ieejas jāizvieto informācija par maksimāli pieļaujamo apmeklētāju skaitu.

FOTO: Gints Bāliņš/TVNET

FOTO: Gints Bāliņš/TVNET

Tirdzniecības vietās iepirkšanās groziņu, ratiņu un iepirkšanās somu skaitam jāatbilst maksimāli atļautajam apmeklētāju skaitam. Veikalos jānodrošina 25 kvadrātmetri uz vienu apmeklētāju. Ja telpa ir mazāka, tajā var atrasties tikai viens apmeklētājs.

Tā kā gribētāju ir daudz vairāk nekā pieļaujamais klientu skaits iekštelpās, pircējiem daudzviet nākas gaidīt rindā ārpus veikalu telpām. 

47

Tirdzniecības vietās ir jākontrolē apmeklētāju plūsma pie ieejas un izejas, iekštelpās un ārā, kā arī tirdzniecības zālē, kur notiek pastiprināta apmeklētāju pulcēšanās.