Sociālo tīklu vietnēs pārdod viltotas vakcinācijas karšu kopijas

FOTO: Lucette/twitter.com

Janvāra beigās sociālo tīklu vietnēs "Etsy", "eBay", "Facebook" un "Twitter" sāka parādīties viltoti Covid-19 vakcinācijas apliecinājumi. Šobrīd globālajā tīmeklī ir atrodami simtiem tiešsaistes veikalu, kuri pārdod viltotus Slimību kontroles un profilakses centru vakcinācijas karšu kopijas, vēsta "The New York times".

Pandēmijas rezultātā krāpnieki ir pievērsušies jaunai peļņas gūšanas iespējai, pārdodot vakcinācijas karšu kopijas, kas pierāda personu vakcināciju pret Covid-19.

Pensilvānijas ģenerālprokurors Džens Šapiro, izmeklējot viltus vakcinācijas karšu kopijas, sacīja: "Mēs redzam milzīgu tirgu šīm viltus kartēm. Šī ir bīstama prakse, kas grauj sabiedrības veselību."

Sociālo tīklu vietnes "Etsy", "eBay", "Facebook" un "Twitter" paziņoja, ka viltotu vakcīnu karšu pārdošana ir pretrunā ar vietņu noteikumiem, tādēļ tiks noņemti visi ieraksti, kas pārdod vakcinācijas apliecinājumus.

23. martā tika publiskots kiberdrošības uzņēmuma "Check Point Software" ziņojums, kurā secināts, cik daudz "tumšajos tīmekļos" maksā vakcīnas, vakcinācijas sertifikāti un negatīvi Covid-19 testi.

Kiberdrošības uzņēmums paziņoja, ka "tumšajos tīmekļos" nelegāli tirgo tādas Covid-19 vakcīnas kā "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson", kas maksā 1000 ASV dolārus par devu.

Tumšajos tīmekļos, kuros pārdod Covid-19 vakcīnas, kibernoziedznieki bieži pērk un pārdod nelegālas lietas, sākot no kredītkaršu numuriem un narkotikām, beidzot ar ieročiem.

Kiberdrošības uzņēmums ir konstatējis, ka tiek pārdoti arī negatīvi Covid-19 testa rezultāti par 25 ASV dolāriem.