FOTO ⟩ Lielbritānijā godina mūžībā devušos princi Filipu

Šodien, 10. aprīlī, dažādas Lielbritānijas vietās un uz kara kuģiem Gibraltārā godina mūžībā devušos princi Filipu, vēsta raidsabiedrība BBC.

Paredzams, ka karaliene pasludinās astoņas sēru dienas. Līdz šī perioda beigām viņa netiks iesaistīta sabiedriskajās lietās, tostarp jaunu likumu apstiprināšanā.

Lielbritānijas Heraldikas palāta ir oficiāli apstiprinājusi, ka prinča Filipa bēres nebūs atklātas. Sabiedrība tika aicināta nenākt uz sēru pasākumiem, lai izvairītos no jaunās koronavīrusa infekcijas izplatīšanās.

Jau ziņots, ka 99 gadu vecumā miris Lielbritānijas karalienes Elizabetes II vīrs princis Filips, paziņojusi Bekingemas pils.

Marta vidū princis tika izrakstīts no slimnīcas un atgriezās Vindzoras pilī, kur pandēmijas laikā kopā ar Elizabeti II dzīvoja izolēti no apkārtējās pasaules.

Ka Filips februārī tika hospitalizēts, Bekingemas pils paziņoja, ka princis cieš no infekcijas, bet neatklāja kādas. Vēlāk pils norādīja, ka princis nav inficējies ar jauno koronavīrusu.

Marta sākumā pils paziņoja, ka Filips pārvests uz Svētā Bartolomeja slimnīcu, kur viņam tika veikta veiksmīga medicīniska procedūra jau esošas sirds problēmas dēļ. Pēc tam viņš tika nogādāts atpakaļ Karaļa Eduarda VII slimnīcā, no kuras tika izrakstīts 16.martā.

Princis tika hospitalizēts 16.februārī, un tas bija ilgākais laiks, kādu Filips pavadījis slimnīca.

2017.gadā pēc divu dienu pavadīšanas slimnīcā Filips 96 gadu vecumā beidza aktīvu līdzdalību oficiālos pasākumos. 2018.gadā viņam tika veikta gurna operācija.

2019.gada janvārī Filips iekļuva autoavārijā netālu no karalienes Sendringemas muižas. Avārijā cieta divi cilvēki, bet princis nekādas traumas neguva.

2019.gada decembrī Filips pavadīja četras naktis slimnīcā, bet uz Ziemassvētkiem tika izrakstīts. Kopš tā laika Filips sabiedrībā nav redzēts.