Indijas sieviešu tenisa izlases kapteinis: Gribam atstāt par sevi labu iespaidu

Višals Upals

FOTO: Ekrānšāviņš no video

Indijas sieviešu tenisa izlasei Billijas Džīnas Kingas kausa duelī ar Latviju nav ko zaudēt, uzsver Indijas komandas kapteinis Višals Upals.

Abas izlases piektdien un sestdien nacionālajā tenisa centrā "Lielupe" aizvadīs Kingas kausa (iepriekš - Federāciju kausa) dueli. Vienspēlēs Latvijas vadošās tenisistes rangā ir augstāk par indietēm, taču pretinieces tas nebaidot.

"Esam priecīgi par iespēju spēlēt un alkstam pēc uzvarām. Varam tikai iegūt, mums nav ko zaudēt šajā duelī," laikraksts "Hindustan Times" citē Upala teikto preses konferencē pirms izlases došanās uz Rīgu.

"Latvijai ir pirmā piecdesmitnieka tenisistes, kuras izjutīs spiedienu mūs uzvarēt. Kortā spēlē tenisistes, nevis viņu ranga vietas. Mēs izrādīsim sīvu pretestību," sola Upala.

Indijas izlase Latvijā ieradās sestdien un šodien pretiniecēm paredzēts pirmais treniņš.

"Gribam atstāt par sevi labu iespaidu. Šis Indijas tenisam ir nozīmīgs brīdis. Mēs nekad neesam spēlējuši "play-off" kārtā," uzsver Upals.

Indijas izlases sastāvā Latvijā būs Ankita Raina (WTA 174.), kādreizējā planētas pirmā rakete dubultspēlēs Sanja Mirza, Karmana Kaura Tadni (WTA 621.), Rutuja Bhosale (WTA 419.) un debitante Zēla Desaja (WTA 568.).

"Man ir pietiekami plaša izvēle, varu sūtīt laukumā jebkuru tenisisti. Viss būs atkarīgs no tā, kuras tenisistes vislabāk piemērosies apstākļiem," skaidro Upals.

Latvijas izlase Kingas kausa reitingā ieņem 13.vietu, bet Indija ir 56.pozīcijā.

Astoņu dueļu uzvarētājiem 2022.gadā plānota dalība kausa kvalifikācijas turnīrā, kamēr zaudētāji atkāpsies uz sava reģiona I grupu.

Pērn februārī Latvija ar Aļonu Ostapenko un Anastasiju Sevastovu ierindā ar 2-3 Evretā piekāpās mājiniecēm ASV tenisistēm un neiekļuva spēcīgāko 12 komandu skaitā, lai startētu finālā.

Par Federāciju kausu iepriekš dēvētais tenisa turnīrs pērn tika pārsaukts par Billijas Džīnas Kingas Kausa izcīņu. Turnīrs pēc valstu pārstāvības ir lielākās ik gadu rīkotās sporta sacensības nacionālajām sieviešu komandām.

Bijusī ASV tenisiste Billija Džīna Kinga ir divpadsmitkārtēja "Grand Slam" turnīru uzvarētāja. Viņas rēķinā ir arī 16 uzvaras "Grand Slam" turnīros dubultspēlēs.