Latvijas robežsargi līdz šim pieķēruši 22 personas ar viltotiem vai neatbilstošiem Covid-19 testu rezultātiem

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Latvijas robežsargi līdz šim konstatējuši 22 personas, kuras uzrādījušas viltotus vai tādus Covid-19 testus, kas neatbilst robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē.

10.aprīlī lidostas "Rīga" robežkontroles punktā robežsargi konstatēja vienu no Vācijas ieceļojošu Latvijas pilsoni, kurš robežsargiem uzrādīja viltotu Covid-19 testu.

Personai piemērots 670 eiro naudas sods.

Savukārt uz autoceļa Bauskas novada Brunavas pagastā 10.aprīlī apturēts kāds "Opel Combo" markas spēkrats, kurā atradās pieci Ukrainas pilsoņi. Personas uzrādīja Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem. Pret personām sākta administratīvā lietvedība.

Tāpat 6.aprīlī un 8.aprīlī, robežsargi Valkā, apturēja "Peugot Partner" un "Volkswagen Passat" markas automašīnas, kurās attiecīgi konstatēja vienu Igaunijas bezvalstnieku un divus Ukrainas pilsoņus ar viltotiem Covid-19 testiem. Katrai personai piemērots 500 eiro sods.

Kopumā robežsargi konstatējuši jau 22 personas, kuras uzrādīja viltotus vai tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem. Par šiem pārkāpumiem līdz šim noformētais sodu apmērs kopumā sasniedzis 9970 eiro.

Jau ziņots, ka robežsargi 2.aprīlī un 5.aprīlī pirmo reizi kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas ārvalstniekiem konstatējuši viltotus Covid-19 testa rezultātus. Arī toreiz pārkāpumā pieķertie bija Ukrainas pilsoņi.

Latvijā ārkārtējā situācija tika ieviesta pagājušā gada 9.novembrī un izbeigta 7.aprīlī, tomēr Covid-19 ierobežojumi joprojām ir saglabājušies.