T 12.05.2021.

"Johnson & Johnson" atliks savas Covid-19 vakcīnas izplatīšanu Eiropā

"Johnson & Johnson" vakcīna pret Covid-19.

FOTO: X02714/Scanpix

Uzņēmums "Johnson & Johnson" (J&J) otrdien paziņoja, ka atliks savas Covid-19 vakcīnas izplatīšanu Eiropā, šādu soli sperot pēc ASV Slimību kontroles un profilakses centra (CDC) un ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes (FDA) rekomendācijas "iepauzēt" tās izmantošanu, kamēr tiek pētīti seši gadījumi, kad cilvēkiem pēc šīs vakcīnas saņemšanas izveidojušies trombi.

"Mēs esam pieņēmuši lēmumu atlikt mūsu vakcīnas izplatīšanu Eiropā," pavēstīja J&J, piebilstot, ka trombu veidošanās gadījumus izskata kopīgi ar Eiropas veselības dienestiem.

Eiropas Savienība (ES) ir apstiprinājusi J&J vakcīnu, kas kļuvusi par ceturto ES apstiprināto Covid-19 vakcīnu, bet šo vakcīnu vēl nav sākts izmantot ES. To plānots darīt vēlāk šomēnes.

ASV trombi radušies sešiem no vairāk nekā 6,8 miljoniem cilvēku, kas saņēmuši J&J vakcīnu.

Visos gadījumos tās bijušas sievietes vecumā no 18 līdz 48 gadiem. Viņām trombi izveidojās sešas līdz 13 dienas pēc potes saņemšanas, paziņoja CDC un FDA.

"CDC trešdien sasauks Imunizācijas prakses konsultatīvās padomes sēdi, lai izskatītu šīs lietas un novērtētu to potenciālo nozīmi," teikts abu aģentūru kopīgi izplatītajā paziņojumā.

"FDA izskatīs šo analīzi, jo arī tā izmeklē šīs lietas. Kamēr tas process nebūs pabeigts, mēs rekomendējam piesardzības nolūkos iepauzēt šīs vakcīnas izmantošanu," norādīts paziņojumā.