Iereibuša vadītāja apturēšanai policija Jēkabpilī sašauj auto riepu

Auto riepas

FOTO: Unsplash

Aizvadītās nedēļas nogalē policistiem Jēkabpilī, lai apturētu iereibuša vadītāja transportlīdzekli, nācies sašaut transportlīdzekļa riepu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Piektdien, 9.aprīlī, Jēkabpilī, Viestura ielā, automašīnas "Volvo V70" vadītājs ignorēja policijas darbinieku likumīgās prasības apturēt transportlīdzekli un centās aizbēgt no likumsargiem, braucot Jēkabpils novada Kalnu pagasta virzienā. Tranportlīdzekļa vadītājam vairākkārtīgi skaļrunī tika dots rīkojums apturēt automašīnu, taču viņš to ignorēja.

Arī pēc brīdinājuma šāviena gaisā bēgšana tika turpināta, braucot agresīvi un apdraudot savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, tāpēc policists pieņēma lēmumu veikt trīs mērķtiecīgus šāvienus pa transportlīdzekļa aizmugurējo riepu. Automašīnas vadītājs transportlīdzekli apturēja, nobraucot vēl vairākus kilometrus. Neviena persona šajā situācijā necieta.

Veicot pārbaudi, likumsargi konstatēja, ka "Volvo V70" vadītājs - 1993.gadā dzimis vīrietis - ir alkohola reibumā, proti, viņa izelpā tika konstatētas 1,07 promiles. Tika arī noskaidrots, ka vīrietim nav likumā noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

Tāpat pārbaudes laikā policistiem radās aizdomas, ka automašīnas pasažieris atrodas apreibinošu vielu ietekmē, tāpēc nolemts 1990.gadā dzimušo vīrieti nogādāt medicīnas iestādē pārbaudes veikšanai, lai noteiktu narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu ietekmi. Ārstniecības iestādē automašīnas pasažieris izteica draudus policistam, kā arī veica uzbrukumu un sabojāja formas tērpu.

Pret abiem vīriešiem policija sākusi kriminālprocesus. Policija atgādina, ka par automašīnas vadīšanu alkohola ietekmē var tikt piemērota brīvības atņemšana līdz vienam gadam, naudas sods vai piespiedu darbs, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem. Savukārt par uzbrukumu varas pārstāvim var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Aktuālākās ziņas