Pk 7.05.2021.

Vācija: Krievija cenšas izprovocēt konfliktu Ukrainā

FOTO: Unsplash

Vācija trešdien apsūdzēja Krieviju, ka tā ar karaspēka koncentrāciju līdzās Ukrainas robežai cenšas izprovocēt konfliktu.

"Mans ir iespaids, ka Krievijas puse mēģina visu, lai izprovocētu reakciju," telekanālam ARD sacīja Vācijas aizsardzības ministre Annegrēta Krampa-Karenbauere.

"Nedz Ukraina, nedz mēs netiksim ievilkti šajā spēlē," viņa piebilda.

Maskava apgalvo, ka tā NATO draudu dēļ pārsviedusi karaspēku uz rietumu robežas reģioniem mācībām.

Vācijas ministre gan pauda šaubas par Maskavas apgalvojumiem.

"Ja tie ir manevri, kā to apgalvo Krievijas puse, pastāv starptautiskās procedūras, ar kurām var radīt caurredzamību un uzticību," viņa sacīja, piebilstot, ka Vācija rūpīgi seko līdzi notikumu attīstībai.

Ukraina līdz šim reaģējusi ar skaidru prātu, sacīja ministre norādot, ka NATO atbalsta Kijevu.

"Mēs esam uzticīgi Ukrainai, tas ir pavisam skaidrs," viņa sacīja.

"Ir arī skaidrs, ka Maskava tikai gaida uz kādu NATO, tā teikt, kustību, lai tai būtu iegansts tālākām darbībām", norādīja Krampa-Karenbauere.

Ukraina apsūdz Krieviju tūkstošiem militārpersonu koncentrēšanā pie Ukrainas ziemeļu un austrumu robežām, kā arī Krievijas anektētajā Krimas pussalā.

Kremlis nenoliedz sava karaspēka pārvietošanu, bet uzstāj, ka tam neesot nolūka kādu apdraudēt.

Baltais nams šonedēļ paziņoja, ka Krievijas karavīru skaits pie Ukrainas robežas tagad ir lielākais kopš 2014.gada, kad pēc Krievijas īstenotās Krimas pussalas aneksijas izcēlās bruņotais konflikts Ukrainas austrumos. Šajā konfliktā dzīvību zaudējuši 13 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.