Levits pārcēlis otrās koronavīrusa vakcīnas devas saņemšanas datumu

Valsts prezidents Egils Levits saņem "Astra Zeneca" vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts prezidents Egils Levits otro "AstraZeneca" vakcīnas pret Covid-19 devu 15.arpīlī nesaņems un patlaban tiek pārplānots valsts pirmās personas vakcinācijas laiks, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Arī bijušā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa sekretāre Egita Kazeka aģentūrai LETA pavēstīja, ka eksprezidenta otrā vakcinēšanas reize pārcelta uz 7.maiju, kad vakcīnu saņems arī Valdis Zatlers.

Savukārt 15.aprīlī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā otro "AstraZeneca" vakcīnas pret Covid-19 devu saņems bijusī valsts pirmā persona Vaira Vīķe-Freiberga, pavēstīja viņas sekretāre Daina Lasmane.

Lai noskaidrotu, kāpēc atsevišķu bijušo valsts pirmo personu vakcinācijas laiks pārcelts no 15.aprīļa uz 7.maiju, aģentūra LETA vērsās pie Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta biroja pārstāves Agneses Strazdas, kura norādīja, ka viņa neseko līdzi valsts pirmo personu vakcinācijas datumiem un šī informācija viņiem tiek sniegta individuāli, turklāt katra iedzīvotāja datiem nav iespējams izsekot līdzi. Viņa vērsa uzmanību, ka datumu mainījusi vakcinācijas iestāde un aicināja sazināties ar to.

Savukārt Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Komunikācijas daļas vadītāja Janita Veinberga uzsvēra, ka arī uz valsts pirmajām amatpersonām attiecas pacientu datu aizsardzības prasības, tāpēc viņa nevarēja nedz apstiprināt, nedz noliegt, vai Valsts prezidents un eksprezidenti tiks vakcinēti kādā citā datumā.

Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders, skaidrojot radušos situāciju, norādīja, ka saskaņā ar vakcinācijas rokasgrāmatu balstvakcinācija personām tiek veikta atbilstoši zāļu instrukcijā norādītajam periodam. "AstraZeneca" vakcīnas pret Covid-19 gadījumā vēlamais revakcinācijas laiks ir deviņas līdz 12 nedēļas pēc pirmās vakcīnas devas.

"Vienlaikus precīzs revakcinācijas laiks personai tiek noteikts individuāli, balstoties uz vairākiem apstākļiem - pieejamajām vakcīnām, ārstniecības iestādes vakcinācijas laika grafiku, kā arī ņemot vērā personas iespējas ierasties uz vakcināciju noteiktajā laikā. Arī valsts augstāko amatpersonu gadījumā revakcinācijas laiki noteikti individuāli," uzsvēra VM pārstāvis.