T 12.05.2021.

Saeimā iecerēts skatīt daļas opozīcijas iesniegto Kariņa demisijas pieprasījumu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Saeimā šodien iecerēts skatīt daļas opozīcijas iesniegtu Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) demisijas pieprasījumu.

Pašlaik tas ir paredzēts kā darba kārtības 21.punkts, un pirms tam paredzēts skatīt dažus citus jautājumus, par kuriem var notikt ilgākas debates.

Piemēram, pirms tam plānots skatīt jautājumu par pilsoņu kolektīvā iesnieguma "Par lūšu medību aizliegumu" turpmāko izskatīšanas procesu, kā arī opozīcijas priekšlikumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā.

Kā ziņots, par Kariņa demisijas pieprasījumu parakstījušies partijas "Likums un kārtība" biedri, deputāti Aldis Gobzems, Jūlija Stepaņenko, Karina Sprūde un Ļubova Švecova. Tāpat pieprasījumu parakstījuši vairāki Zaļo un zemnieku savienības parlamentārieši - Viktors Valainis, Armands Krauze, Edgars Tavars, Uldis Augulis, Jānis Dūklavs un Janīna Jalinska.

Demisijas pieprasījums pamatots ar "Saeimas lēmumu un likumu nepildīšanu", vēsta deputāts. "Atgādināšu, ka par amatpersonas bezdarbību, nepildot likumus un Saeimas lēmumus, draud un draudēs kriminālatbildība," paziņojis Gobzems.

Saeimas Kārtības rullī noteikts, ka rosinājumu par neuzticības izteikšanu Ministru prezidentam var iesniegt ne mazāk kā desmit deputāti.