Sv, 2.10.2022.

Pēdējo 10 gadu iespaidīgākās cilvēku rindas Latvijā

Pēdējo 10 gadu iespaidīgākās cilvēku rindas Latvijā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Rinda pie ASV ātrās ēdināšanas tīkla "Kentucky Fried Chicken" (KFC) ēstuves pirms tās atklāšanas.
Rinda pie ASV ātrās ēdināšanas tīkla "Kentucky Fried Chicken" (KFC) ēstuves pirms tās atklāšanas. Foto: Edijs Pālens/LETA

Piektdien, 16. aprīlī, trīs Latvijas pilsētās - Rīgā, Jelgavā un Jūrmalā - ir iespēja vakcinēties ikvienam Latvijas iedzīvotājam. No rīta rindā pēc Covid-19 vakcīnas "ATTA" centrā bija jāstāv aptuveni stundu vai pusotru, publicēts Vakcinācijas projekta "Twitter" kontā. Latvijā stāvēšana garās rindās ir bijusi populāra arī pirms pandēmijas. Portāls "Apollo.lv" piedāvā atskatīties uz pēdējo 10 gadu iespaidīgākajām rindām Latvijā, kurās stāvējuši simtiem cilvēku. 

"Dzīvā rinda" uz Covid-19 vakcīnu

Šobrīd visos lielajos vakcinācijas centros - Rīgā, Jūrmalā un Jelgavā - vakcinēti aptuveni 1000 iedzīvotāji, aģentūru LETA informēja Vakcinācijas projektu biroja pārstāve Agnese Strazda. 

Viņa piebilda, ka šodien no visiem centriem 60% vakcinēto ir Rīgā, "ATTA" centrā Krasta ielā 60.

Piektdien "ATTA" centrā plānots izmantot 2000 vakcīnu devu. Līdz plkst.11.22 ir vakcinēti 738 iedzīvotāji, rindā vēl stāv aptuveni 550, pēc šī brīža aplēsēm vakcīnu pietiks vēl turpmākās aptuveni divas stundas.

Savukārt Jūrmalā un Jelgavā, saskaitot kopā piektdien vakcinētos un rindā stāvētājus, vēl ir 500 vakcīnu krājumā katrā centrā.

LETA jau ziņoja, ka ap plkst.10 Rīgā, pie "ATTA" centra, ārā rindā gaidīja apmēram 600 cilvēku, kuri grib saņemt poti pret Covid-19. Savukārt 380 iedzīvotāju jau ir iegājuši vakcinācijas centrā.

Tāpat ziņots, ka rīta pusē rindā pēc Covid-19 vakcīna "ATTA" centrā var būt jāstāv līdz pat pusotrai stundai. Lielās cilvēku intereses dēļ vakcinācija pret Covid-19 "ATTA" centrā Rīgā sākās vēl pirms oficiālā darba laika sākuma plkst.9.

Kā novēroja aģentūra LETA, rindā vietu aizņēmuši pārsvarā gados jaunāki cilvēki.

Šodien trīs Latvijas pilsētās - Rīgā, Jelgavā un Jūrmalā - ir iespēja vakcinēties ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Rīgā darbojas vakcinācijas punkts "ATTA" centrā Krasta ielā 60, Jelgavā - Zemgales Olimpiskajā centrā Kronvalda ielā 24 un Jūrmalā - Jūrmalas sporta skolā Nometņu ielā 2b.

Vakcinācija šajos centros šodien tiek veikta ar ražotāja "AstraZeneca" vakcīnām.

Iedzīvotāji, kuri atbilst kādai no jau atvērtajām prioritārajām grupām, tiek aicināti tiem paredzētā īpašā rindā, nekādi papildu apliecinājumi par atbilstību prioritārajai grupai netiek prasīti. Īpaša rinda konkrētajā vietā ļaus operatīvāk saņemt vakcīnu salīdzinājumā ar citiem vakcinēties gribētājiem.

Sestdien vakcinācijas punkti Rīgā darbosies "ATTA" centrā un Ķīpsalas hallē, Ķīpsalas ielā 8. Vienlaikus atvērti būs arī punkti Jelgavā Zemgales Olimpiskajā centrā, Jūrmalas sporta skolā, Cēsīs bijušā "Super Netto" veikala telpās Bērzaines ielā 2a un Liepājā - Olimpiskajā centrā Brīvības ielā 39. Strādās arī vakcinācijas punkts Daugavpils sporta kompleksā Parādes ielā 7 un Rēzeknē - Latgales vēstniecībā "Gors".

Svētdien, 18.aprīlī, atvērti būs centri Cēsīs bijušā "Super Netto" veikala telpās un Daugavpils Sporta kompleksā.

Katrā centrā plānots izmantot no 390 līdz 2500 vakcīnu devu, un vakcīnu apjoms atkarīgs no centra lieluma un vakcinācijas veicējam pieejamā vakcīnu apjoma. Iedzīvotāji aicināti uz vakcināciju nākt pakāpeniski, visas dienas garumā. Iedzīvotāji tiek īpaši lūgti ievērot divu metru distanci un lietot deguna un mutes aizsegus.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu