Šodien vakcinācijas centros septiņās pilsētās būs pieejamas aptuveni 5300 "AstraZeneca" vakcīnas devas

FOTO: @SlavaVK

Šodien vakcinācijas centros, kur šajā nedēļas nogalē var vakcinēties ikviens gribētājs, kopumā septiņās pilsētās - Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Jelgavā, Jūrmalā un Cēsīs - būs pieejamas aptuveni 5300 "AstraZeneca" vakcīnas devas, aģentūru LETA informēja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

Vakcinācija minētajās pilsētās notiks no plkst.9 līdz 17, bet Ķīpsalas hallē Rīgā un Latgales vēstniecībā "Gors" Rēzeknē tā notiks līdz plkst.19.

Šodien vakcinācijas punkti Rīgā darbosies "ATTA" centrā un Ķīpsalas hallē. Vienlaikus atvērti būs arī punkti Jelgavā Zemgales Olimpiskajā centrā, Jūrmalas sporta skolā, Cēsīs bijušā "Super Netto" veikala telpās Bērzaines ielā 2a un Liepājā - Olimpiskajā centrā. Strādās arī vakcinācijas punkts Daugavpils sporta kompleksā un Rēzeknē - Latgales vēstniecībā "Gors".

Vakcinācija šajos centros šodien tiek veikta ar ražotāja "AstraZeneca" vakcīnām.

Iedzīvotāji, kuri atbilst kādai no jau atvērtajām prioritārajām grupām, tiek aicināti tiem paredzētā īpašā rindā, nekādi papildu apliecinājumi par atbilstību prioritārajai grupai netiek prasīti. Īpaša rinda konkrētajā vietā ļaus operatīvāk saņemt vakcīnu salīdzinājumā ar citiem vakcinēties gribētājiem.

Katrā centrā plānots izmantot no 390 līdz 2500 vakcīnu devu, un vakcīnu apjoms atkarīgs no centra lieluma un vakcinācijas veicējam pieejamā vakcīnu apjoma. Iedzīvotāji aicināti uz vakcināciju nākt pakāpeniski, visas dienas garumā. Iedzīvotāji tiek īpaši lūgti ievērot divu metru distanci un lietot deguna un mutes aizsegus.

Sākotnēji bija plānots, ka šodien vakcinācijas centros visā Latvijā būs pieejamas kopumā 6000 vakcīnas devas, no kurām 2250 bija paredzētas Rīgai, savukārt atlikušās 3750 - pārējām sešām Latvijas pilsētām. Tomēr šobrīd, kā aģentūrai LETA norādīja Vakcinācijas projekta birojā, kopējais pieejamo devu skaits sarucis līdz aptuveni 5300.

Jau ziņots, ka piektdien trīs lielajos vakcinācijas centros Rīgā, Jelgavā un Jūrmalā kopumā izlietotas 3250 vakcinācijas centriem piegādātās vakcīnu pret Covid-19 devas, mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņoja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Rīgā "ATTA" centrā izlietotas 2010 devas, Jūrmalā - 600, bet Jelgavā - 640 devas.