Hārtlija vadītā "Avangard" uzvar pirmajā Gagarina kausa fināla spēlē

Bobs Hārtlijs

Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Omskas "Avangard" svētdien uzvarēja pirmajā Gagarina kausa fināla spēlē.

"Avangard" Maskavā ar 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) pieveica Maskavas CSKA komandu, kurā par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs.

16.minūtē viesus vadībā izvirzīja Jegors Činahovs, bet 31.minūtē Kirils Gotovecs panāca 2:0.

42.minūtē Andrejs Loktionovs vienus vārtus atguva, bet desmit minūtes vēlāk viesiem vairākumu realizēja Rīds Bušē - 3:1.

58.minūtē ripu tukšos vārtos raidīja Iļja Kablukovs, panākot arī 4:1.

Uzvarētāju vārtos Šimons Hrubecs noķēra 28 no 29 mājinieku mestajām ripām.

Nākamā cīņa sērijā notiks otrdien Maskavā.

"Avangard" Austrumu grupas finālā ar 4-3 pārspēja Kazaņas "Ak Bars", bet Rietumu grupas finālā CSKA ar 4-2 uzvarēja Sanktpēterburgas SKA.

Visas četras komandas regulārajā čempionātā savās konferencēs ieņēma pirmās divas pozīcijas.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas - 11 Rietumu un 12 Austrumu grupās. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīja pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļuva Gagarina kausa izcīņā.