Policija aptur autovadītāju teju piecu promiļu reibumā

FOTO: Pair Srinrat/Shutterstock

21. aprīlī kāda sieviete pamatīgi pārsteigusi policistus, sēžoties pie automašīnas stūres gandrīz piecu promiļu reibumā, vēsta raidījums "Degpunktā". 

Rīgas pašvaldības policijas darbinieki aicināja sievieti uzrādīt autovadītājas apliecību un mašīnas tehnisko pasi. Sieviete norādījusi, ka viņai nekā no tā neesot.

"Darbinieki pienāca klāt un ieraudzīja, ka pie stūres atrodas sieviete, par kuru pēc ārējām pazīmēm varēja saprast, ka viņa ir diezgan pamatīgā alkohola reibumā. Sieviete runāja ļoti nesakarīgi, izmantoja savā leksikā nepieklājīgus vārdus. Uz jautājumu par dokumentu esamību sieviete pateica, ka viņai nekā līdzi neesot, ka it kā viss esot mājās," stāstīja Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes pārstāvis Romāns Kozlinskis.

Taču, veicot datubāzē pārbaudi, konstatēts, ka sievietei nav autovadītāja apliecības – tās termiņš bija beidzies un uz notikuma vietu izsaukti ceļu policijas darbinieki. 

Automašīnas vadītāja aizturēta un nonākusi aiz policijas busiņa restēm, savukārt ugunsdzēsēji tikmēr bija pabeiguši savu uzdevumu un noziņojuši, ka dodas prom.

"Viņas asinīs bija 4,67 promiles alkohola, kas ir ļoti, ļoti liels reibums pat vīrietim, kas pārvietojas ar kājām. Braukšana pie stūres šādā [reibumā] varētu izraisīt problēmas ne tikai apkārtējiem, bet arī pašai braucējai. Viņa varētu pēkšņi ieraudzīt trešo ceļu un iebraukt kādā kokā vai citā mašīnā. Protams, ka Valsts policija uzsākusi Administratīvo procesu un iespējams tiks uzsākts Kriminālprocess, jo sieviete braukusi bez autovadītāja apliecības un reibumā," teica likumsargs.

Video: raidījuma "Degpunktā" sižets