Latvijā atgriezīsies auksts laiks, daudzviet snigs

Sniegs pavasarī.

FOTO: AFP/SCANPIX

Latvijā atkal gaidāms auksts laiks, daudzviet iespējams slapjš sniegs un sniegs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.

Naktī laika apstākļus noteiks ciklons ar centru virs Somu līča. Laiks būs mākoņains, daudzviet gaidāms lietus un slapjš sniegs. Pa laikam debesis skaidrosies, un austrumos nokrišņu būs mazāk. 

Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, dienvidu vējš, kurš piekrastē būs stiprāks, brāzmās sasniedzot ātrumu 15-19 metri sekundē. No jūras piekrastes vējš pakāpeniski iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem. 

Minimālā gaisa temperatūra naktī būs +1…+4 grādi.

Dienā mākoņi aizklās debesu lielāko daļu, bet brīžiem arī uzspīdēs saule. Daudzviet gaidāms lietus, slapjš sniegs, vietām tas pāries sniegā. Dominēs mērens rietumu, ziemeļrietumu vējš, Kurzemē un Vidzemē brāzmās sasniedzot ātrumu 15-18 metri sekundē, bet piekrastē pat līdz 20 metriem sekundē. 

Gaiss iesils vien līdz +4…+7 grādiem.

Rīgā naktī debesis būs lielākoties klātas mākoņiem, kas pa laikam nesīs lietu, iespējams arī slapjš sniegs. Dominēs mērens dienvidrietumu, dienvidu vējš, un termometra stabiņš noslīdēs līdz +3…+4° atzīmei.

Savukārt dienā galvaspilsētā lielākoties būs mākoņains laiks un pa laikam gaidāms lietus, iespējams, arī slapjš sniegs.

Pūtīs mērens līdz mēreni stiprs rietumu vējš, kas brīžiem brāzmās pastiprināsies, sasniedzot ātrumu 15-18 metri sekundē.

Maksimālā gaisa temperatūra Rīgā būs +5…+7 grādi.