Lūdz palīdzību nežēlīgajā uzbrukumā Tukumā cietušajiem
Papildināts

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pavlo Lys/Shutterstock.com

22. aprīļa naktī Tukumā, iespējams, ar degšķidrumu tika apliets un aizdedzināts kāds vīrietis, vēsta "Neatkarīgās Tukuma Ziņas". LGBT asociācija "Mozaīka" vērsusies pēc cilvēku palīdzības un lūdz iedzīvotājus ziedot līdzekļus cietušajiem.

Svētdien tuvinieki pauduši pateicību par saziedoto naudu.

"Paldies visiem ziedotājiem un atbalstītājiem. Esat kopā savākuši lielu naudas summu. Pašlaik aicinu neziedot vairāk naudiņu, kamēr nekas nav vairāk zināms par Normunda veselības stāvokli. No sirds pateicos katram labdarim un novēlu veselību, un laimi ģimenē. Kopā varēsim palīdzēt ne tikai Artim un Normundam," "Facebook" rakstīja Dace Jaunkļaviņa.

Notikušais

Portāls "Apollo.lv" jau vēstīja, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) naktī uz 23. aprīli saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku daudzdzīvokļu ēkā Tukumā. Ugunsdzēsēji konstatēja divus cietušus cilvēkus, kuri bija apdeguši.

Notikušā apstākļi bija neskaidri, tāpēc tika izsaukta Valsts policija.

Cietušais uzbrukumā vainojis kādu vīrieti, kurš abiem cietušajiem "uz savu iedomu pamata vai homofobisku motīvu vadīts" esot vairākkārt draudējis un pieprasījis vienā dzīvoklī dzīvojošajiem jauniešiem "aizvākties no pilsētas". Par draudiem ticis ziņots policijai.

LGBT un viņu draugu apvienība "Mozaīka" informēja, ka cietušie ir Artis Jaunkļaviņš un Normunds Kindzulis. Cietušajiem priekšā ir smags ārstēšanās un atlabšanas process.

Policijas versijas par notikušo

Sestdien policija informēja, ka pēc naktī uz piektdienu notikušā ugunsgrēka sākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību. Pašlaik norit izmeklēšana.

"Tiek izmeklētas vairākas notikuma iespējamās versijas un nozīmētas ekspertīzes. Pagaidām par izmeklēšanas gaitu policija nevar sniegt plašākus komentārus," informēja VP.

Vienlaikus policija noraidīja izskanējušos viedokļus, ka uz cietušo personu rakstītajiem iesniegumiem par draudiem dzīvībai vai veselībai nav reaģēts, un gadījumi netiktu izmeklēti.

VP apliecināja, ka 2020. gadā tā saņēmusi iesniegumu par iespējamiem draudiem vienam no cietušajiem. Toreiz pieņemts lēmums nesākt kriminālprocesu.

Kā aģentūrai LETA atklāja lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienības "Mozaīka" valdes loceklis Kaspars Zālītis, cietušo - Arta Jaunkļaviņa un Normunda Kindzuļa - ātrākai atlabšanai vīriešu tuvinieki sākuši vākt ziedojumus.

Zālītis neizpauda sīkāku informāciju par cietušo veselības stāvokli, vien norādīja, ka vienam no vīriešiem konstatēti 85% ķermeņa apdegumu.

"Mozaīkas" valdes loceklis nevarēja apstiprinās sociālajos tīklos izskanējušo informāciju, ka iespējams, noticis uzbrukums homofobisku uzskatu dēļ. Vienlaikus Zālītis norādīja, ka šāda versija nav neiespējama, ņemot vērā cietušā iepriekš policijai rakstīto iesniegumu.

Notikušo komentējuši arī valstsvīri

Notikušo mikroblogošanas vietnē "Twitter" komentējušas valsts augstākās amatpersonas, tostarp Valsts prezidents Egils Levits un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Levits uzsvēris, ka naidam Latvijā nav vietas. "Ja apstiprināsies, ka Tukuma noziedznieka motivācija ir bijusi naids pret kādu sabiedrības daļu, tad tas pastiprina viņa vainu. Latvijas sabiedrības vērtība ir iecietība, un šāda naida izpausme vienlaikus ir noziegums pret sabiedrību," norāda Valsts prezidents.

Līdzīgu viedokli paudis arī Kariņš, kurš atzīmēja, ka savstarpēja cieņa, iecietība un brīvība ir vērtības, kas veido mūsu sabiedrības drošības un attīstības pamatu. "Mums kopīgi jārūpējas, lai novērstu naida veicināšanu un diskrimināciju sabiedrībā. Nežēlīgais noziegums Tukumā ir rūpīgi jāizmeklē un vainīgajiem jāsaņem sods," raksta premjers.