Valkā no slīcināšanas izglābj kaķi, vainīgie saņems bargu sodu (6)

Apollo.lv
Foto: ReTV Ziņas

Valkā kāda persona slīcinājusi četrus kaķēnus, par laimi maiss ar nāves bailēs kliedzošu dzīvnieku tika atrasts, un vienu kaķēnu vietējai veterinārārstei izdevās reanimēt. Policija ierosinājusi kriminālprocesu pret konkrētu personu, jo ir aizdomas, kurš to veica, vēsta raidījums "ReTV Ziņas".

Kaķēns, kurš atteicās no jūras skolas – tā varētu teikt par runča Kapteiņa Ruda dzīves gājumu: viņu no nāves upē pirms aptuveni sešām nedēļām izglāba Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābēji.

Tagad mazais dzīvnieks ir gādīgās rokās; viņa saimniece Sarmīte Ozola "ReTV" Ziņām stāstīja: "Pazvanīja paziņa no Valkas un teica – redzējusi tikko veterinārajā klīnikā vienu kaķīti, kurš vaidējis un pīkstējis pavisam, pavisam maziņš, kuru izcēluši no Pedeles upes."

Par savu pieredzi skarbi stāstīja arī vietējā veterinārārste Ingrīda Vilne: "Bija jau četri, tie vairs nebija glābjami, bet šo izdevās reanimēt. Es ceru, ka dabūs tādu pamatīgu sodu, jo cik te pa malām runā, cik ir dzirdēts – šai saimniecei tā nav pirmā reize."

Jāsaka, ka no upes kaķēni izvilkti apstākļu sakritības dēļ. Valsts policijā atzīst – šis ir viens no retajiem gadījumiem, kad ir zināms arī iespējamais slīcinātājs.

Sergejs Majors, VP Valkas iecirkņa priekšnieks norādīja: "Gar Pedeles upi pašvaldība ir izveidojusi pastaigu takas, un ejot gar šo taciņu, kāds no aculieciniekiem bija ieraudzījis. Reaģējot uz izsaukumu un ierodoties notikumu vietā, izvelkot šo maisiņu no Pedeles upes, tiešām tika konstatēts – maisiņā ir četri kaķēni, no kuriem trīs ir bez dzīvības pazīmēm."

Policijā atzīst, atklāt šādus gadījumus ir sarežģīti, taču šoreiz izmeklēšana virzās citā gultnē.

"Kriminālprocesā tika noskaidrotas, ir pārbaudāmā persona. Kriminālprocess pašlaik ir izmeklēšanas stadijā. Grūti pateikt, kad tas nonāks līdz tiesai, bet pagaidām tiesisko perspektīvu mēs redzam," precizēja Majors.

Tikmēr veterinārārste Ingrīda Vilne, kura sākotnēji palīdzēja runcim atkopties no "jūrskolā" pavadītajām desmit minūtēm, raidījumam izteicās skarbi: "Jau pēc likuma ir aizliegts nesankcionēti pavairot. Otrs pareizais ceļš – ja reiz saimniecei ir kaķene, tā ir jāsterilizē, jārūpējas, lai nav pēcnācēji, lai nav šādu gadījumu, kā ir tagad."

Veterinārārste atzīst, ka šis nav vienīgais gadījums, tādēļ viņu nekas vairs nepārsteidz. "Pagājušogad mums bija pie alkošopa kastē ielikti, uz presēšanu jau ielikti kaķēni. Labi, ka tas cilvēks, kas to papi presēja, sadzirdēja, ka tur iekšā kaut kas pīkst."

Par notikumu Pedeles upē, Valsts policijas Valkas iecirkņa priekšnieks Sergejs Majors skaidroja: "Par šādu pārkāpumu soda par brīvības atņemšanu līdz trim gadiem. Ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu, ar naudas sodu – ar vai bez probācijas uzraudzības."

Tikmēr izglābtā kaķa jaunā saimniece Sarmīte Ozola saka – izdzīvojušais runcis Kapteinis Rūdis ir atlabis un žirgts: "Viņš vairāk domā, ka ir cilvēkbērns, jo ēdām no pudelītes, un audžu mamma mums bija Dina, kura palīdzēja ar intīmo higiēnu. Mums ļoti, ļoti nepatīk, ka pavasaros daudzi kaķīši tiek sūtīti jūrskolās, kaut vai par to pienākas sods, bet tomēr joprojām izdomā, ka vieglāk ir noslīcināt, nekā sterilizēt kaķeni."

Sievietei, kura slīcināja kaķēnus, tagad ir gaidāma tiesa.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu