Par "Olainfarm" lielākā akcionāra "Olmafarm" vienīgo īpašnieci kļuvusi Kristīne Brunovska

LETA
Farmācijas kompānija AS "Olainfarm".
Farmācijas kompānija AS "Olainfarm". Foto: Lita Krone/LETA

Par zāļu ražotājas AS "Olainfarm" lielākā akcionāra SIA "Olmafarm" trīs līdzīpašnieču pilnvaroto pārstāvi kļuvusi Kristīne Brunovska, aģentūrai LETA sacīja "Olmafarm" valdes loceklis Pēteris Rubenis. 

Viņš skaidroja, ka Brunovska ir "Olmafarm" līdzīpašnieču - Valērija Maligina mantinieču Irinas Maliginas, Annas Emīlijas Maliginas un Nikas Saveļjevas - pilnvarotā pārstāve, kuru visas trīs īpašnieces pilnvarojušas rīkoties savā vārdā. "Olmafarm" īpašnieces un patiesās labuma guvējas nav mainījušās. 

Brunovska ir arī viena no līdzīpašniecēm un patiesajām labuma guvējām SIA "Mārupes siltumnīcas", SIA "Ezerkauliņi agro", SIA "Sabiedrība Mārupe", SIA "Zaļā Mārupe" un SIA "Zaļā dārzniecība". Šajos uzņēmumos līdzīpašnieki un patiesie labuma guvēji ir arī Helmuts Balderis-Sildedzis un Anita Baldere-Sildedze. 

Savukārt Helmuta un Anitas Balderu-Sildedžu meita Signe Baldere-Sildedze ir Valērija Maligina mantinieces Annas Emīlijas Maligina likumiskā aizbildne. 

Jau ziņots, ka 26.aprīlī "Olmafarm" saistībā ar uzticības zaudēšanu atbrīvoja no valdes locekļa amata Milanu Beļeviču, uzņēmuma valdē ieceļot divus valdes locekļus - Pēteri Rubeni un Jāni Kiršblatu.

Rubenis informēja, ka lēmumu par Beļevičas atsaukšanu no amata ir atbalstījušas visas trīs uzņēmuma līdzmantinieces.

Visas "Olmafarm" līdzmantinieces ir vērsušās arī pie "Olainfarm" padomes priekšsēdētāja Gundara Bērziņa ar lūgumu nekavējoties sasaukt "Olainfarm" padomes sēdi un bez kavēšanās lemt par Beļevičas atsaukšanu no "Olainfarm" valdes locekļa pozīcijas.

Rubenis uzsvēra, ka jautājuma izlemšana ir steidzama, lai novērstu iespējamu zaudējumu nodarīšanu "Olainfarm". Tieši "Olainfarm" padomei ir pienākums uzraudzīt valdes darbību starplaikā starp akcionāru sapulcēm un padome ir atbildīga par valdes nodarītajiem zaudējumiem uzņēmumam.

"Olmafarm" publiski aicināja uzticību zaudējušo valdes locekli Beļeviču atturēties no jebkādu darbību veikšanas vai darījumu slēgšanas "Olmafarm" vai "Olainfarm" vārdā.

Tāpat jau ziņots, ka "Olainfarm" mazākuma akcionāri martā vērsušies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK), lūdzot izvērtēt iespējamas manipulācijas ar akciju tirgu "Repharm" grupas interesēs un slēptas būtiskas ietekmes iegūšanu "Olainfarm".

Mazākuma akcionāri iesniegumā FKTK norāda, ka "Olainfarm" mazākuma akcionāru intereses tiek aizskartas, jo Maligina mantinieču aizsegā darbojas "Repharm" grupa, kas savā kontrolē tiešā un netiešā veidā ir jau ieguvusi būtisku daļu "Olainfarm" akciju.

Iesniegumā teikts, ka, iepazīstoties ar "Repharm" grupas tiešā un netiešā kontrolē esošo sabiedrību un pilnvaroto pārstāvju saskaņotajām darbībām un balsojumiem "Olainfarm" akcionāru sapulcēs, slēpta un tieša kontrole attiecībā uz "Olainfarm" konstatējama no 2019.gada maija.

Mazākuma akcionāri lūdz FKTK izvērtēt, vai "Olainfarm" nav izveidojusies "Repharm" grupas faktiskā kontrole un būtu konstatējami un iestājušies Finanšu instrumentu tirgus likumā norādītie apstākļi, kur norādīts, ka "pienākums izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu iestājas arī tad, ja kontrole uzņēmumā ir iegūta netieši", tādējādi nodrošinot mazākuma akcionāru likumā garantētās tiesības.

"Olainfarm" mazākuma akcionāru iesniegumā FKTK teikts, ka pastāv apstākļi, kas liecina par "Repharm" patieso labuma guvēju iespēju tiešā un netiešā veidā ietekmēt un kontrolēt visu triju Valērija Maligina mantinieču daļas, tādējādi iegūstot vairāk nekā 30% netiešas kontroles "Olainfarm".

Tāpat ziņots, ka "Repharm" 19.februārī informēja aģentūru LETA, ka grupas uzņēmums "Rīgas farmaceitiskā fabrika" iegādāsies tiesības 2023.gadā pirkt Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās "Olainfarm" akcijas.

Kompānijā informēja, ka "Rīgas farmaceitiskā fabrika" iegādājusies "Farma Fund" 100% kapitāldaļu, savukārt "Farma Fund" ir noslēgts līgums par tiesībām 2023.gadā iegādāties Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās "Olainfarm" akcijas.

"Farma Fund" ir veicis daļu no pirkuma samaksas Annai Emīlijai Maliginai un turpinās veikt maksājumus atbilstoši noslēgtajam grafikam. Noslēgtais darījums paredz noteiktu pasākumu izpildi no abām darījuma pusēm līdz 2023.gadam un nerada tiesības šobrīd rīkoties ar "Olainfarm" akcijām, uzsvēra "Repharm".

Savukārt Annas Emīlijas Maliginas likumiskās pārstāves Balderes-Sildedzes paziņojumā medijiem 22.februārī tika norādīts, ka "Repharm" grupai nav ne tiesību, ne pilnvaru uz Annai Emīlijai Maliginai piederošajām "Olainfarm" akcijām un "Olmafarm" kapitāldaļām.

Saistības, ko "Repharm" grupas uzņēmums "Rīgas farmaceitiskā fabrika" ir pārņēmusi no "Farma Fund" (iepriekš SIA "Zdorovie Europe"), kas it kā dodot tiesības uz Annas Emīlijas Maliginas "Olainfarm" akcijām un "Olmafarm" kapitāldaļām, ir izbeigtas un nav spēkā kopš 2020.gada maija, uzsvēra Baldere-Sildedze.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājusies 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%). "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Savukārt "Repharm" ir veselības aprūpes jomā strādājošu Latvijas uzņēmumu grupa, kas apvieno "Sentor Farm aptiekas" (zīmols "Mēness aptieka"), AS "Veselības centru apvienība", SIA "Centrālā laboratorija", "Rīgas farmaceitiskā fabrika" un "Recipe Plus". "Repharm" uzņēmumu grupa ir izveidota 2009.gadā. 2019.gadā "Repharm" koncerna apgrozījums bija 283,008 miljoni eiro, bet koncerna peļņa bija 34,56 miljoni eiro.

"Repharm" patiesie labuma guvēji ir vairākas Latvijas privātpersonas - Roberts Tavjevs, Jānis Oskerko, Mihails Lurje, Aleksandrs Livšics, Andrejs Leibovičs, Sergejs Korņijenko, Josifs Apts un Jeļena Ņikitina.

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu