Samoilovs/Šmēdiņš četru zvaigžņu posmā Kankunā izcīna uzvaru un iekļūst izslēgšanas spēlēs

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš

FOTO: FIVB

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien Meksikas pilsētā Kankunā Pasaules tūres četru zvaigžņu posmu iesāka ar panākumu, tādējādi jau priekšlaicīgi sev nodrošinot vietu izslēgšanas spēlēs.

Turnīrā ar 16.numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš A apakšgrupas pirmajā spēlē ar 2-1 (21:14, 20:22, 17:15) uzvarēja čīliešus Marko un Estebanu Grimaltus, kuriem piešķirts 17.numurs.

Pēc drošas uzvaras pirmajā setā Latvijas duets ar nopietnāku pretestību saskārās otrā seta vidū. Samoilovs/Šmēdiņš bija panākuši vadību ar rezultātu 10:7, bet čīlieši uzvarēja nākamās trīs izspēles un panāca neizšķirtu. Līdzīgs rezultāts pēc tam bija vēl deviņas reizes, čīliešiem pašā galotnē spējot izcīnīt divus punktus pēc kārtas un uzvaru setā ar 22:20.

Trešajā setā Latvijas pāris atrāvienu veica pie rezultāta 6:6, savā rīcībā iegūstot nākamos piecus punktus. Cīlieši līdz seta beigām panāca neizšķirtu 14:14 un vēlāk arī 15:15, bet pēdējos divus punktus izcīnīja Latvijas duets.

Pēc Latvijas laika agrā piektdienas rītā Latvijas duets par uzvaru grupā cīnīsies ar olimpisko čempionu Alisonu Seruti un Alvaru Filju no Brazīlijas, kuri izlikti ar pirmo numuru. Uzvaru grupā ļaus izlaist izslēgšanas turnīra pirmo kārtu.

Dāmu konkurencē Latvija nav šajā posmā nav pārstāvēta.

Turnīrs Kankunā notiks līdz svētdienai.

Pirmajā un arī nākamajos divos posmus startēt plānoja arī otrs Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, taču Pļaviņam Turcijā konstatēja saslimšanu ar Covid-19, kā rezultātā pāris vēlāk nolēma nebraukt uz Meksiku.

Pļaviņš/Točs un Graudiņa/Kravčenoka Latvijai jau nopelnījuši pa vienai ceļazīmei uz Tokijas olimpiskajām spēlēm, bet labas iespējas kvalificēties ir arī Samoilovam/Šmēdiņam.

Graudiņa/Kravčenoka šosezon pirmo reizi kopā spēlēja Kankunas otrajā posmā un ierindojās dalītā 25.vietā, bet pirmajā etapā Kravčenoka pārī ar Varvaru Brailko nespēja pārvarēt kvalifikāciju. Samoilovs/Šmēdiņš sezonas pirmajā Pasaules tūres posmā Dohā izcīnīja dalītu piekto vietu, ko vēlāk ieguva arī pirmajā Kankunas posmā. Otrajā Kankunas posmā duets ieņēma dalītu devīto vietu. Tikmēr Pļaviņš/Točs savu līdz šim vienīgo turnīru Dohā noslēdza dalītā 25.vietā.