Igaunijā no 3. maija būs pieejams aerosols, kas potenciāli var deaktivizēt Covid-19

FOTO: Icosagen

Igaunijā ražots mutes un deguna aerosols pret koronavīrusa infekciju, kas izstrādāts sadarbībā ar Igaunijas uzņēmumiem un universitātēm, saņēma reģistrācijas apliecību, un no 3. maija aerosols būs pieejams Igaunijas aptiekās, vēsta portāls "Tervisegeenius".

30. martā Tartu Universitāte un Igaunijas Dzīvības zinātņu universitāte sadarbībā ar vairākām igauņu kompānijām radījušas tehnoloģiju, kas ļauj radīt uz SARS-CoV-2 antivielām bāzētu mutes un deguna aerosolu. Pirmie pētījumi jau parādījuši, ka to var izmantot cīņā ar koronavīrusu.

Kā rakstīts Tartu Universitātes mājaslapā, jaunā produkta pamatā ir preparāts, kas iegūts no hiperimunizētu govju jaunpiena.

"Jaunpienam ir labākā dabiskā spēja jaundzimušajam ar mātes organismā radītajām antivielām sniegt pirmo imunitāti. Mēs radījām tehnoloģiju, kas ļauj attīrīt antivielas jaunpienā, iegūstot preparātu, kuru kā aerosolu var izmantot cīņā ar koronavīrusu," komentēja pētījuma vadītājs, Tartu Universitātes profesors Marts Ustavs.

Profesors uzsvēra, ka tās nav zāles, bet gan pretvīrusu preparāts, kas iedarbojas deguna un mutes gļotādā, kur tas var potenciāli deaktivizēt SARS-CoV-2 vīrusu.

Laboratorijas testi parādījuši, ka preparātam patiesi ir neitralizējošs efekts uz SARS-CoV-2 vīrusu.

"Ir vērts pieminēt, ka šīs antivielas bija efektīvas ne vien pret Uhaņas koronavīrusa paveidu, bet arī pret lipīgākajiem Lielbritānijas, Dienvidāfrikas un Brazīlijas variantiem," vēstīja Ustavs.

Viens no projekta līderiem Ruts Oltjers savukārt sacīja, ka tagad vajadzētu pētījumu ātri virzīt uz priekšu.

Aktuālākās ziņas