FOTO Rotko mākslas centra pagalmā kā dusmu novadīšanas rīks uzbūvēta izlādes-uzlādes siena

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pagalmā uzstādīta Izlādes-uzlādes siena – vieta interaktīvai mākslas akcijai, kurā piedalīties aicināts ikviens.
Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pagalmā uzstādīta Izlādes-uzlādes siena – vieta interaktīvai mākslas akcijai, kurā piedalīties aicināts ikviens. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pagalmā uzbūvēta izlādes-uzlādes siena, kas izmantojama kā dusmu novadīšanas rīks, aģentūra LETA uzzināja centrā.

Darba autori norāda, ka šajā nenoteiktības pilnajā laikā, kad tikšanās klātienē aizstāj datoru un telefonu ekrāni, bet muzeju un izstāžu apmeklējums vēl arvien ir neaizsniedzams sapnis, emocijas brīžam kāpinās tik ļoti, ka tiek neviļus izlādētas uz tiem nedaudzajiem cilvēkiem, ar ko joprojām saskaramies ikdienas gaitās.

"Rūpēs par savu kolēģu un apkārtējo iedzīvotāju garīgo veselību aizliegto izstāžu laikmetā Rotko centrs ir sagatavojis virzītu un kontrolētu dusmu novadīšanas rīku - interaktīvo izlādes-uzlādes sienu," informēja centrā.

Akcijas rīkotāji pieļauj, ka katram mājās, visticamāk, atradīsies ieplīsušas, nevajadzīgas, sen apnikušas vai vienkārši kaitinošas krūzes, šķīvji un citi keramikas priekšmeti. Šīs vērtību zaudējušās lietas, kuru dauzīšana jau izsenis kļuvusi par ģimenes strīdu simbolu, darba autori aicina triekt pret izlādes-uzlādes sienu.

"Tā izlādējot savu aizkaitinājumu, mēs uzlādēsimies jaunam sākumam, atbrīvosimies no liekā un novadīsim cilvēkam tik ļoti raksturīgās dusmas kontrolētā, virzītā gultnē," skaidroja darba autori.

Ar šo mākslas akciju Rotko centrs ieskandina gan savu astoto dzimšanas dienu, gan vasarā gaidāmo Latvijas Keramikas biennāli. Katra jauna izlādes-uzlādes liecība papildinās iepriekšējās, lai jūlijā gaidāmo Latvijas Keramikas biennāli sagaidītu ar krietnu pauguru keramikas lausku Rotko centra pagalmā.

Izlādei-uzlādei Rotko centrs lūdz izmantot tikai keramikas vai porcelāna priekšmetus.

Sanāca būt Daugavpilī, arī savā laikā sauktā Dinaburga. Un lūk, pie Marka Rotko mākslas centra. Ļoti interesanta lieta,...

Posted by Māris Erzams on Sunday, May 2, 2021

Žēl, ka nav līdzi porcelāna servīzes.

Posted by Laura Veidere on Sunday, May 2, 2021
KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu