Kariņš: Svētdienas Covid-19 rādītāji bija tikpat augsti kā decembra vidū

Premjers Krišjānis Kariņš.

FOTO: REUTERS/Piroschka van de Wouw

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") Saeimas pretējo lēmumu, dodot zaļo gaismu ēstuvju āra terašu darbam, saista ar pašvaldību vēlēšanu tuvošanos. Tas izriet no premjera sacītā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma".

Jautāts par Saeimas lēmumu, ar kuru āra terašu jautājumā lemts pretēji valdības lemtajam, valdības vadītājs sacīja, ka aiz stūra ir pašvaldību vēlēšanas un acīmredzot partijas ir nobažījušās par savu popularitāti.

Vienlaikus premjers uzsvēra, ka saslimstība ar Covid-19 Latvijā pieaug, un svētdienas rādītājs bija tikpat augsts kā decembra vidū. "Aicinu iedzīvotājus uzvesties atbildīgi," mudināja Kariņš.

Vaicāts par veselības ministra Daniela Pavļuta ("Attīstībai/Par!") šorīt intervijā Latvijas Radio teikto, ka sagaida no premjera priekšlikumus, kā nodrošināt stabilitāti valdībā,

Kariņš sacīja, ka vispirms Nacionālajai apvienībai (NA) un "KPV LV" ir jāatrisina domstarpības saistībā ar ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga pāreju no "KPV LV" uz NA.

Kariņš pauda pārliecību, ka esošā piecu politisko spēku koalīcija ir rīcībspējīga – tā ir spējusi vienoties par trim valsts budžetiem, kā arī Latvijas pieteikumu Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānismam jeb tā sauktajai Eiropas Savienības finanšu potei.

Tāpat koalīcija vienojusies par ostu pārvaldības reformu. Vēl priekšā ir lēmums par augstākās izglītības pārvaldības reformu un citi jautājumi.

Kariņš aicināja politiskos partnerus dziļi ieelpot, pirms ko griezt, un vērtēt, vai ir vērts destabilizēt valdību. Ministru prezidents sacīja, ka viņš pats "nekur ātri neskries".

Mērķis ir panākt, lai koalīcijas partneri izrunātu visas domstarpības un vienotos, kā strādās saistībā ar 5. jūnijā gaidāmo pašvaldību vēlēšanu tuvošanos. "Nākamnedēļ atgriezīsimies pie šī jautājuma," teica Kariņš.