VIDEO ⟩ Pēc aculiecinieka ziņojuma policija uz Vidzemes šosejas aizturējusi stipri iereibušu autovadītāju

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Pēc aculiecinieka ziņojuma policija uz Vidzemes šosejas šonedēļ aizturēja stipri iereibušu smagās automašīnas vadītāju, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Ceturtdien, 6.maijā, braucot Rīgas virzienā, kāds autovadītājs pamanīja smago automašīnu "Renault", kas nespēja noturēties savā joslā, ik pa brīdim pārbraucot viduslīniju. Aculiecinieks sekoja šai automašīnai drošā atstatumā un izsauca policiju.

Pēc Vaskānes teiktā, zvanītājs pauda aizdomas, ka automašīnas "Renault" vadītājs ceļu satiksmē piedalās, iespējams, būdams alkohola reibumā. Policija automašīnu noķēra Vidzemes šosejas 85.kilometrā.

Apturot automašīnu, ar vīrieti sākta saruna, kuras laikā apstiprinājās aculiecinieka sniegtā informācija. Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi, konstatēts, ka automašīnas vadītājs pie stūres sēdies 2,62 promiļu alkohola reibumā. Par notikušo policijā sākts administratīvais process, sacīja Vaskāne.

Valsts policija izsaka pateicību autovadītājam, kurš nepalika vienaldzīgs un ziņoja par autovadītāju, kurš ar savām darbībām apdraudēja citus satiksmes dalībniekus.

Ja transportlīdzekļa vadītājam ir aizdomas, ka kāds no apkārtējiem autovadītājiem piedalās ceļu satiksmē alkohola vai citu vielu reibumā, policija aicina nekavējoties par to informēt policiju, zvanot uz tālruņa numuru 110. Zvanītājam jāinformē policija par aptuveno ceļa posmu, kur pārvietojās aizdomīgais autovadītājs, kā arī būtu vēlams, ka tiek norādīts tā transportlīdzekļa marka un valsts reģistrācijas numurzīme.

Tāpat policija atkārtoti atgādina, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas un iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.