VIDEO ⟩ Kivlenieks palīdz "Blue Jackets" noslēgt sezonu ar uzvaru

Vladislavs Gavrikovs un Matīss Kivlenieks
Vladislavs Gavrikovs un Matīss Kivlenieks Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas vārtsargs Matīss Kivlenieks sestdien kopā ar Kolumbusas "Blue Jackets" svinēja uzvaru komandas sezonas pēdējā spēlē Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

"Blue Jackets" savā laukumā ar rezultātu 5:4 (1:1, 1:1, 2:2, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Detroitas "Red Wings".

Piektdien Kivlenieks aizvadīja savu sezonā pirmo NHL spēli un atvairīja 31 metienu, bet uz rezervē palika Elvis Merzļikins. Lai gan komanda piedzīvoja zaudējumu 2:5, dienu vēlāk vārtsargu līnija netika mainīta un Kivleniekam bija vēl viena iespēja sevi pierādīt, latvietim neitralizējot 33 no 37 raidījumiem.

Pirmā perioda septītajā minūtē Jakubs Vrāna panāca 1:0 viesu labā, bet Kems Etkinsons ātri izlīdzināja rezultātu. Otrās trešdaļas otrajā pusē abas komandas 80 sekunžu laikā guva divus vārtus - Denijs Dekeizers atguva vadību, taču Olivers Bjorkstrands ātri panāca 2:2.

Nākamos divus vārtus šķīra 81 sekunde, trešā perioda pirmajā pusē precīziem metieniem apmainoties Ērikam Robinsonam un Semam Geigneram. Savukārt starp nākamajiem diviem vārtiem bija 93 sekundes, trešdaļas otrajā pusē pa ripai mērķī raidot Džekam Roslovikam un Valteri Filpulam.

Cīņa turpinājās pagarinājumā, kurā 21 sekundi pirms papildlaika beigām mājiniekiem uzvaru atnesa Makss Domi.

"Blue Jackets" ar 48 punktiem 56 spēlēs ieņēma pēdējo vietu starp astoņām Centrālās divīzijas komandām, bet "Red Wings" ar tādu pašu bilanci bija pozīciju augstāk.

Merzļikins šosezon NHL laukumā devās 28 spēlēs, no kurām divās palika "sausā", izcīnīja astoņas uzvaras, vidēji ielaida 2,77 ripas un atvairīja 91,6% metienu. Kivleniekam divās spēlēs viena uzvara, caurmērā 3,41 ielaisti vārti un atvairīti 90,1% metienu.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 16.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.