P, 26.09.2022.

FOTO ⟩ Likumsargi slēguši tiešu piekļuvi piemineklim Uzvaras parkā

LETA
Likumsargi slēguši tiešu piekļuvi piemineklim Uzvaras parkā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 39

Valsts policija svētdien slēgusi tiešu piekļuvi piemineklim Uzvaras parkā, Pārdaugavā, novēroja aģentūra LETA.

Iedzīvotāji tiek aicināti atnestos ziedus novietot uz galdiem pirms pieminekļa. Ziedus līdz piemineklim aiznes "Rīgas mežu" darbinieki.

No rīta pie pieminekļa sanākuši daži simti cilvēku. Sanākuši pauž neapmierinātību par to, ka paši nevar aiznest ziedus līdz piemineklim, taču nekādi konflikti ar policiju pagaidām neveidojas.

Piemineklis ir iežogots ar dzeltenajām policijas barjerām, kas izvietotas gar Bāriņu ielu un Uzvaras bulvāri, kā arī virzienā no slēpju nomas mājas pāri parkam līdz Bāriņu ielai.

Piemineklim iespējams tuvoties tikai no Bāriņa ielas un Uzvaras bulvāra stūra. Sanākušie cilvēki sastājušies rindā un gaida savu kārtu, lai noliktu ziedus uz galdiem. Policija kontrolē cilvēku plūsmu.

Atsevišķi cilvēki pauda neapmierinātību, ka Slokas ielas un Uzvaras bulvāra krustojumā slēgtas sabiedriskā transporta pieturas, tādēļ līdz piemineklim nākas mērot tālāku ceļu.

Uzvaras parka tuvumā esošajās ielās ir ierobežota transportlīdzekļu kustība, tostarp arī apstāšanās un stāvēšana.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, policija aicina iedzīvotājus svētdien nedoties pie pieminekļa Uzvaras parkā.

Jau ziņots, ka Valsts policija sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju un citiem dienestiem šodien strādā pēc speciāla sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plāna, lai nodrošinātu ierobežojumu ievērošanu Pārdaugavā pie tā dēvētā Uzvaras pieminekļa.

Lai gan individuāli nolikt ziedus nav aizliegts, tomēr, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un tās pasliktināšanās riskus valstī, uzturēties pie pieminekļa nedrīkstēs un uzreiz pēc ziedu nolikšanas būs jādodas prom. Tāpat ir jārēķinās, ka piekļuve piemineklim būs ierobežota.

Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības riskus, svētdien gan Rīgā pieminekļa apkārtnē, gan arī citviet Latvijā būs pietiekami policijas resursi, kas uzraudzīs sabiedriskās kārtības nodrošināšanu, kā arī epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu, īpaši pieskatot, lai iedzīvotāji nepulcējas, sola policija.

Ja tomēr tiks konstatēti epidemioloģisko noteikumu vai sabiedriskās kārtības pārkāpumi un iedzīvotāji neņems vērā likumsargu rekomendācijas, tiks sāktas administratīvo pārkāpumu lietvedības un piemēroti sodi, kas fiziskām personām var būt no desmit līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām - no 140 līdz 5000 eiro.

Tāpat policija norāda, ka totalitāro režīmu simbolu izmantošana publiskā vietā ir sodāma. Par bijušās PSRS, bijušo PSRS republiku un nacistiskās Vācijas karogu, bruņoto spēku un likumības un kārtības uzturēšanas iestāžu izmantoto piederību identificējošo apģērbu, kā arī šā apģērba elementu izmantošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz 350 eiro.

Rīgā tradicionāli ik gadu 9.maijā norisinās vairāki pasākumi, kas veltīti Krievijā svinamajai "Uzvaras dienai" un nacisma sagrāvei, kā arī Otrā pasaules kara upuru piemiņai. Pēdējos gados viens no pasākumu rīkotājiem ir bijusi biedrība "9maijs.lv".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu