Krievija neatklāj patiesos datus - mirstība no Covid-19 ir piecas reizes lielāka, nekā uzrāda oficiālā statistika

Maskava, Krievija. Ilustratīvs foto.

FOTO: REUTERS/Maxim Shemetov

Pandēmijas dēļ mirstības līmenis pasaulē ir augstāks nekā tiek uzskatīts līdz šim. Pasaulē Covid - 19 infekcijas dēļ ir miruši aptuveni 7 miljoni cilvēku, vai uz pusi vairāk nekā uzskatīts līdz šim, bet Krievijā vīrusa upuru skaits ir pat piecas reizes lielāks par oficiāli minēto. Šādu novērtējumu sniedz Vašingtonas Universitātes Veselības metrikas institūts.

Šādu novērtējumu sniedz Vašingtonas Universitātes Veselības metrikas institūts. Bila un Melindas Geitsu fonda 2007. gadā dibinātā organizācija nodarbojas ar globālo veselības problēmu un to risināšanas stratēģiju izpēti.

Pētnieki pārrēķināja oficiālos datus par mirstību no koronavīrusa laika posmā no 2020.gada marta līdz 2021.gada maijam, ņemot vērā pārmērīgas mirstības statistiku, kas atbrīvota no ietekmēm, kuras nav saistītas ar pandēmiju vai netiešiem faktoriem.

Institūts lēš, ka Krievijā no Covid-19 miruši 593 tūkstoši cilvēku, kas ir par 400 tūkstošiem vairāk nekā reģistrēts oficiālajā statistikā.

Epidemiologs un medicīnas zinātņu doktors Vasīlijs Vlasovs telekanāla „Doždj” ēterā sacīja, ka uzskata šos ASV zinātnieku datus, kas atklāj, ka miruši aptuveni 600 tūkstoši, par patiesībai ļoti tuviem.

„Pašlaik Krievijā, pēc oficiālajiem datiem, saslimst aptuveni tikpat daudz cilvēku kā slimoja 2020. gada maijā -jūnijā, taču mirst divreiz vairāk. Tā kā nāves gadījumi tiek uzskaitīti labāk nekā saslimušo skaits, var pieņemt, ka saslimst divas līdz trīs vai pat četras reizes vairāk cilvēku nekā uzrādās oficiālajā statistikā”.

Vlasovs atzīmēja, ka no pētījumā iekļautajām kopumā 20 valstīm, kurās mirstība no koronavīrusa ir visaugstākā, 18 ir tieši postpadomju valstis, kas savukārt norāda uz veselības aprūpes un sociālās drošības sistēmu līmeni postpadomju telpā.