Durbes jūras ērgļu ligzdas sāga - kādu nākotni vientuļajai Mildai paredz ornitologs?

Apollo.lv
Durbes jūras ērgļu ligzdas sāga - kādu nākotni vientuļajai Mildai paredz ornitologs?
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Jūras ērgļu ligzdā Milda baro mazo ērglēnu ar partnera atnestu zivi.
Jūras ērgļu ligzdā Milda baro mazo ērglēnu ar partnera atnestu zivi. Foto: Ekrānšāviņš no Latvijas Dabas fonda tiešsaistes video

Jūras ērgļu mātīte Milda ir piedzīvojusi vairāku neveiksmju sēriju - izredzētais un izšķīlušies mazuļi gājuši bojā. LTV raidījumam "Dienas ziņas" ornitologs Jānis Ķuze norāda, ka pieredze liecina, ka gadījumos, kad ligzdu nav aizņēmis stabils pāris, var sākties putnu lielā staigāšana.

Līdzīgi noticis arī 2016. gadā, kad desmitiem jūras ērgļu īslaicīgi uzturējās ligzdā.

"Pagāja gandrīz divi gadi, kamēr izveidojās pāris, kuru mēs vērojām iepriekšējos trīs gadus.

Ir pamats uzskatīt, ka līdzīgu sižetu varam piedzīvot arī tagad. Jautājums ir – vai esošā mātīte Milda sagaidīs nākošo ligzdošanas sezonu šajā ligzdā ar citu partneri vai arī nākamajā gadā te būs pilnīgi citi putni," sacīja ornitologs.

Šīgada perēšanas sezonā daļa vērotāju uzskatīja, ka bija nepieciešama pētnieku iejaukšanās, piemēram, lai glābtu ērglēnus.

"Mūsu viedoklis ir tāds, ka iejaukties nedrīkst, un mēs cenšamies to paskaidrot. Bet nu, protams, vērojot šos putnus tik ilgu laiku, mēs visi pieķeramies, un ir situācijas, kuras vērot ir nedaudz grūtāk," uzsvēra Ķuze.

Iepazīt putnus tuvplānā Latvijas dabas fonds aicina jau desmito sezonu. Šobrīd ir tiešraides no deviņām ligzdām un septiņās no tām jau ir olas.

Video: LTV raidījuma "Dienas ziņas" sižets

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu