"Olmafarm": Novērsts mēģinājums izkrāpt uzņēmumam piederošās "Olainfarm" akcijas

LETA
Farmācijas kompānija AS "Olainfarm".
Farmācijas kompānija AS "Olainfarm". Foto: Olainfarm

Pateicoties Valsts policijas operatīvam darbam, ir ticis novērsts mēģinājums izkrāpt uzņēmumam "Olmafarm" piederošās zāļu ražotājas AS "Olainfarm" akcijas, aģentūru LETA pauda "Olainfarm" lielākā akcionāra "Olmafarm" valdes loceklis Pēteris Rubenis.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija patlaban gan netiek sniegta.

Aģentūra LETA jau iepriekš vēstīja, ka vairākus gadus ilguši Valērija Maligina mantinieču strīdi par kontroli pār uzņēmumiem "Olainfarm" un "Olmafarm". Šogad 26.aprīlī "Olmafarm" saistībā ar uzticības zaudēšanu atbrīvoja no valdes locekļa amata Milanu Beļeviču, uzņēmuma valdē ieceļot divus valdes locekļus - Rubeni un Jāni Kiršblatu.

Rubenis informēja, ka lēmumu par Beļevičas atsaukšanu no amata ir atbalstījušas visas trīs uzņēmuma līdzmantinieces. Tāpat visas "Olmafarm" līdzmantinieces ir vienojušās, ka par trīs līdzīpašnieču pilnvaroto pārstāvi kļuvusi Kristīne Brunovska, kuru visas trīs īpašnieces pilnvarojušas rīkoties savā vārdā.

Jau vēstīts, ka "Olainfarm" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājusies 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu