SPKC: Covid-19 izplatība atbilst situācijai pērn, kad tika ieviesti strikti drošības pasākumi

Ilustratīvs attēls.

FOTO: shutterstock.com

Pašreizējie saslimstības ar Covid-19 rādītāji Latvijā atbilst pagājušā gada decembra epidemioloģiskajai situācijai, kad tika izsludināta ārkārtējā situācija medicīnā un valdība bija spiesta ieviest striktus drošības pasākumus, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Ja gada pirmajās astoņās nedēļās Latvijā bija vērojama saslimstības rādītāju uzlabošanās un saslimšanas gadījumu kļuva mazāk, tad pēdējās deviņas nedēļas atkal vērojams inficēšanās gadījumu skaita pieaugums.

Divu nedēļu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir pieaudzis un šobrīd atbilst pagājušā gada decembra epidemioloģiskajai situācijai. Pagājušajā nedēļā vidēji dienā tika atklāti 612 gadījumi, bet 7.maijā Covid-19 pozitīvo gadījumu skaits sasniedza pat 1036.

Lai gan nedaudz samazinājies stacionēto Covid-19 pacientu skaits, tomēr pieaug to slimnieku skaits, kuriem slimība noris smagā formā, tie ir 12,4%, kamēr vēl nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 11,7%.

Pēc SPKC paustā, saslimstība visā Latvijā ir vienmērīga, taču neliels pacēlums šobrīd vērojams Pierīgā, bet samazinājums - Vidzemē.

Pusaudžu vidū saslimstība atgriezusies gada sākuma līmenī, kamēr pagājušajā nedēļa nedaudz samazinājusies saslimstība vecuma grupā līdz deviņiem gadiem. Tomēr gandrīz visās pārējās vecuma grupās saslimstības rādītāji saglabājušies ar augošu tendenci.

Arī Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficents pieaug un šobrīd veido 1,05. Pēc centrā paustā, tas liecina par infekcijas slimības izplatības pieaugumu.

Jau ziņots, ka svētdien Latvijā atklāti 338 jauni Covid-19 gadījumi un viens sasirgušais miris, liecina SPKC apkopotā informācija.

Divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju turpina augt, un jau kopš sestdienas tas ir pārsniedzis 450 atzīmi, svētdien šim rādītājam pieaugot līdz 459,5 gadījumiem.

Kopumā Latvijā līdz šim reģistrēts 124 301 inficēšanās ar Covid-19 gadījums. Aģentūras LETA aprēķini liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā atklāti 8765 Covid-19 gadījumi, bet pārējie tiek uzskatīti par slimību pārslimojušiem.

Līdz šim Latvijā kopumā miruši 2213 cilvēki, kuri bija saslimuši ar Covid-19.