Roberto Meloni pēc vairāku gadu pauzes satiek savu Latvijas mammu

Roberto ieradās Mājdārziņā "Rasēni", kur strādā viņa Latvijas mamma Lilita un māsa Diāna, lai uzdāvinātu savu jauno grāmatu "Pa bērnības garšām ar Roberto. 100 virtuves meistarstiķi". Savukārt grāmatas vāku rotā Roberto īstā mamma Gavina no Sardīnijas pilsētiņas Ardaras.

FOTO: No personīgā arhīva

Dziedātājs, šovmenis un pavāršova "La Dolce Vita" vadītājs Roberto Meloni pēc ilgāka pārtraukuma beidzot apciemojis savu Latvijas mammu Lilitu. Viņa pirms daudziem gadiem savā ģimenē uzņēma itāļu puisi, kas bija ieradies no siltās un saulainās Sardīnijas Latvijā, lai uzsāktu darba gaitas.

Roberto atminas, ka Latvijā iedzīvoties sākotnēji palīdzējusi latviešu ģimene, kas draudzīgi viņu uzņēmusi savās mājās Teikā.

"Bija tumšs un drēgns oktobris, kad ierados Latvijā, bet mani šī ģimene ļoti jauki uzņēma.

3

Viņi dzīvoja privātmājā ar dārziņu un lielu suni. Jau pirmajā vakarā te sajutos kā mājās. Manai latviešu mammai Lilitai ir arī divi bērni – Diāna un Rolands, kas ar mani sazinājās angļu valodā, jo tobrīd vēl nesapratu un nerunāju latviešu valodā.

Sākumā biju pat bēdīgs, ka ģimene ir tik jautra un sarunājoties tik sirsnīgi smejas, bet es neko nesaprotu. Tādēļ nekavējoties atradu angļu – latviešu gramatikas grāmatu, lai sāktu mācīties valodu," sarunā ar "Apollo.lv" stāsta Roberto.

Viņš arī vēl skaidri atminas, ar ko pirmajā rītā viņu brokastīs cienāja latviešu ģimene – desmaizēm ar rupjmaizi un sviestu.

"Biju pārsteigts, jo biju pieradis pie itāļu brokastīm ar kruasāniem un kapučīno, bet te kafija ar biezumiem. Bija tik neparasti...

Taču pamazām latviešu ģimene mani iepazīstināja ar latviešu kultūru, tradīcijām un virtuvi," viņš stāsta.

"Lilita pati ar laiku apstiprināja, ka kļūst par manu latviešu mammu.

3

Bet te pēkšņi man bija jāatstāj skolotāja darbs Teikas vidusskolā un jāatgriežas Sardīnijā, jo mani uz desmit mēnešiem iesauca armijā. Pēc tam atgriezos Latvijā un atkal dzīvoju Lilitas ģimenē, kā arī turpināju pasniegt itāļu valodu gan skolā, gan privātstundās līdz brīdim, kad iekļuvu TV šovā "Talantu fabrika". Arī pēc TV šova, kad sāku dzīvot Ģertrūdes ielā, Lilita man ļoti daudz palīdzēja.

Pēdējos gados mūsu ceļi pašķīrās, jo katrs bijām aizņemti ar savām lietām un viens otru apsveicām svētkos. Tā nu sanāca, ka šajā pavasarī sapratām, ka mums ir laiks, lai atkal satiktos klātienē. Laikam jau tā pasaulē ir iekārtots, ka ar savējiem cilvēkiem vari nesatikties klātienē gadiem ilgi, bet, satiekoties liekas, ka nav bijis vairāku gadu pārtraukums un tikai divas dienas neesam redzējušies," teic Roberto.

Dāvanā savai Latvijas mammai Roberto pasniedzis savu jaunāko grāmatu "Pa bērnības garšām ar Roberto. 100 virtuves meistarstiķi", kas īsti pirms Mātes dienas nonāca Latvijas grāmatu veikalu plauktos. Šī jau ir ceturtā Roberto pavārgrāmata. Tā kā Roberto ir radošs cilvēks un ideju viņam netrūkst, viņš arī savai jaunākajai grāmatai par godu laidis klajā dziesmu "Es ievēlos", kur piemin gan Latviju, gan savu dzimto Sardīniju un itāļu ģimeni.