Valdis Jākobsons.

FOTO: LETA

Piektdien, 7.maijā, miris bijušais zāļu ražotāja AS "Grindeks" valdes priekšsēdētājs Valdis Jākobsons, aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmumā.

Jākobsons dzimis 1938.gada 4.jūnijā, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Jākobsons 1995.gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni un kļuvis par Latvijas Medicīnas akadēmijas Farmācijas goda doktoru. 1996.gadā Jākobsons kļuvis par Latvijas Farmaceitu biedrības goda biedru un Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda locekli, bet 2005.gadā saņēmis Paula Stradiņa balvu par Latvijas farmācijas tradīciju turpināšanu un mecenātismu zinātnei.

Karjeras laikā Jākobsons no 1965. līdz 1985.gadam bija Organiskās sintēzes institūta direktora vietnieks, bet līdz 1991.gadam bija Organiskās sintēzes institūta Eksperimentālās rūpnīcas direktors.

1991.gadā Jākobsons kļuvis par Latvijas valsts medicīnisko preparātu ražošanas firmas "Grindeks" direktoru, 1997.gadā - par "Grindeks" prezidentu, bet 1998.gadā - par "Grindeks" padomes priekšsēdētāju.

Tāpat no 1998.gada Jākobsons bija Latvijas zāļu ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs, bet no 2001.gada - Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs.

Jākobsons 1998.gadā kandidējis 7.Saeimas vēlēšanās no Tautas partijas saraksta.

Pēc darba "Grindeks" Jākobsons bijis Blankenfeldes muižas īpašnieks un atdāvinājis Jelgavas novada pašvaldībai zvanu kolekciju, kuru ekspozīcija ierīkota Lielplatones muižā un kurā ietilpst ap 1000 dažādas izcelsmes, vēstures, senuma, formas un materiālu zvanu.

Atvadīšanās no Jākobsona notiks šaurā ģimenes lokā, informēja "Grindeks" pārstāvji.