Pret Austrijas kancleru ierosināta izmeklēšana par nepatiesu liecību sniegšanu parlamentam

FOTO: Alexandros Michailidis/Shutterstock

Austrijā uzsākta izmeklēšanu pret kancleru Sebastianu Kurcu aizdomās par nepatiesas liecības sniegšanu parlamenta komisijai, kas izmeklēja afēru, kuras rezultātā krita iepriekšējā valdība, trešdien aģentūrai DPA apstiprinājusi Ekonomisko noziegumu un korupcijas prokuratūra.

Šajā jautājumā saņemtas vairākas sūdzības, tostarp no partijas NEOS ("Jaunā Austrija un Liberālais forums").

Parlamentārā komisija izmeklēja iespējamo tirgošanos ar politiskajiem amatiem un varbūtējo ziedojumu ietekmi uz politiskajiem lēmumiem laikā, kad pie varas atradās iepriekšējā valdība, kuru veidoja Kurca vadītā konservatīvā Tautas partija (OeVP) un galēji labējā Brīvības partija (FPOe).

Valdība krita pēc tam, kad atklātībā parādījās videoieraksts, kurā toreizējais FPOe līderis Heincs Kristiāns Štrahe, 2017.gadā atrazdamies Eivisas kūrortā, kādai sievietei, kas uzdodas par Krievijas oligarha radinieci, šķietami piedāvā publisko iepirkumu līgumus apmaiņā pret atbalstu viņa kampaņai.

Kad 2019.gadā vācu mediji šo videoierakstu publiskoja, Štrahe atkāpās no vicekanclera amata, bet Kurcs lauza koalīcijas līgumu ar FPOe.

Kā norādīts NEOS iesniegtajā sūdzībā, kas nonākusi DPA rīcībā, kanclers un viņa kancelejas vadītājs nolieguši, ka pastāvējusi slepena politiska vienošanās par Kurca uzticības personas Tomasa Šmida iecelšanu valstij piederošās pārvaldītājsabiedrības OeBAG vadītāja amatā.

Taču NEOS apgalvo, ka prokuratūras rīcībā ir sarunu transkripti, ka pierāda pretējo.

Izmeklēšana ierosināta gan pret Kurcu, gan pret viņa kancelejas vadītāju.

Kurcs jau paziņojis, ka viņš negrasās atkāpties no amata pat gadījumā, ja tiks atzīts par vainīgu.

Viņš norādījis, ka vienmēr centies sniegt patiesas atbildes uz parlamentāriešu jautājumiem. Vienlaikus Kurcs kritizējis izmeklēšanas komisiju, kura mēģinājusi sagrozīt cilvēku teikto, lai "kaut kādā veidā piespiestu tos sniegt nepatiesas liecības".

Aktuālākās ziņas