EK ar programmu sešu miljonu eiro apmērā atbalstīs pandēmijas skartos Latvijas uzņēmumus dažādās nozarēs

Nauda, Covid-19. Ilustratīvs foto.

FOTO: Shutterstock

Eiropas Komisija (EK) ir apstiprinājusi Latvijas atbalsta programmu sešu miljonu eiro apmērā koronavīrusa uzliesmojuma ietekmētajiem uzņēmumiem, kas darbojas mākslas, izklaides un atpūtas nozarē, aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.

Programma, kuru pārvaldīs valstij piederoša attīstības finanšu institūcija "Altum", būs pieejama uzņēmumiem, kuri regulāri organizē publiskus mākslas, izklaides un atpūtas pasākumus un kuru darbību ietekmējuši Latvijas valdības ieviestie pasākumi jaunā koronavīrusa izplatības ierobežošanai.

Atbalsts tiks piešķirts tiešo dotāciju un aizdevumu veidā, un to maksimālais apjoms ir 300 000 eiro par viena pasākuma organizēšanu. Kopējais atbalsts vienam saņēmējam saskaņā ar programmu jebkurā gadījumā nedrīkst pārsniegt 900 000 eiro.

Dotācijas ir paredzētas, lai kompensētu izmaksas, kas saistītas ar pasākuma īstenošanu, ieskaitot tā sagatavošanu un izpildītāju atalgojumu, kā arī aprīkojuma un tehniskā atbalsta izmaksas. Aizdevumi ir paredzēti, lai palīdzētu nodrošināt uzņēmumiem apgrozāmos līdzekļus, kas savukārt palīdzēs mazināt koronavīrusa uzliesmojuma negatīvo ietekmi uz to finansiālo stāvokli.

EK konstatēja, ka Latvijas programma atbilst Eiropas Savienības (ES) pagaidu regulējuma nosacījumiem. Konkrēti, pirmkārt, atbalsts nepārsniegs katram saņēmējam noteiktos ierobežojumus, kas paredzēti pagaidu regulējumā, un, otrkārt, tas tiks piešķirts ne vēlāk kā 2021.gada 31.decembrī.

Tāpat EK secināja, ka šis pasākums ir nepieciešams, piemērots un samērīgs, lai novērstu nopietnus traucējumus dalībvalsts ekonomikā saskaņā ar Līguma par ES darbību. Pamatojoties uz to, EK apstiprināja šo pasākumu saskaņā ar ES noteikumiem par valsts atbalstu.

Aktuālākās ziņas