"KPV LV" frakcija lemj, ka Vitenbergam ir jāatkāpjas no ekonomikas ministra amata

Latvijas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Partijas "KPV LV" Saeimas frakcija šodien nolēmusi, ka Jānim Vitenbergam (NA) ir jāatkāpjas no ekonomikas ministra amata.

Par Vitenberga atsaukšanu no ekonomikas ministra amata aģentūru LETA informēja "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo un frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Aivars Geidāns.

Līdz ar to frakcija akceptējusi "KPV LV" valdes vairākuma iepriekš pieņemto lēmumu.

Kā aģentūru LETA informēja Geidāns, balsojumā deputāts Ralfs Nemiro atturējās, "pret" ministra atsaukšanu no amata nobalsoja Geidāns, Janīna Kursīte, Ivars Puga un Edgars Kronbergs, savukārt "par" ministra atsaukšanu nobalsoja deputāti Ieva Krapāne, Kaspars Ģirģens, Ēriks Pucens, Māris Možvillo.

Balsojumā izšķirošā balss par Vitenberga atsaukšanu bijusi frakcijas vadītājam Možvillo, norādīja Geidāns.

Reaģējot uz šo frakcijas lēmumu, Geidāns, Kursīte, Puga un Kronbergs nolēmuši pamest frakciju, lai kopā ar bijušo frakcijas biedru un kādreizējo priekšsēdētāju Ati Zakatistovu veidotu neatkarīgu deputātu grupu. No frakcijas aizgājušie deputāti turpinās atbalstīt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadīto valdību.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) TV3 apliecināja, - ja "KPV LV" Saeimas frakcija skaidri pateiks, ka vēlas politisko piederību mainījušā Vitenberga demisiju, tad Kariņš šo demisiju pieprasīs.

Jautājums par Vitenberga tālāko darbu ministra amatā aktualizējās pēc viņa lēmuma atstāt "KPV LV" un pāriet uz Nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.

Aktuālākās ziņas