Vācija nosoda "Hamas" teroraktus

Vācijas kanclere Angela Merkele

FOTO: AP/Scanpix

Palestīniešu kaujinieku veiktā Izraēlas apšaudīšana ar raķetēm no kustības "Hamas" pārvaldītās Gazas joslas pielīdzināma teroraktiem, piektdien sacīja Vācijas kancleres Angelas Merkeles preses sekretārs Štefens Zeiberts.

"Šiem teroraktiem ir tikai viens mērķis - nogalināt cilvēkus bez izšķirības un izplatīt bailes," valdības preses konferencē sacīja Zeiberts, vienlaikus brīdinot, ka Vācijā netiks pieciestas antisemītiskas demonstrācijas.

Merkeles valdība uzsver "Izraēlas tiesības uz pašaizsardzību pret šiem uzbrukumiem", viņš piebilda.

Konfliktam Izraēlas un palestīniešu starpā saasinoties, Vācijā šonedēļ notikušas vairākas demonstrācijas, un dažās no tām bija dzirdami antisemītiski saukļi un dedzināti Izraēlas karogi.

Karogi sadedzināti arī pie sinagogām Minsterē un Berlīnē, un protesta akcijās aizturēti 16 cilvēki.

Trešdien Gelzenkirhenē, valsts rietumdaļā, demonstrācijā aptuveni 180 cilvēki skandējuši saukļus pret ebrejiem.

Zeiberts piektdien norādīja, ka Vācija nepiecietīs antisemītiskas demonstrācijas.

"Visi tie, kas uzbrūk sinagogai vai apgāna ebreju simbolus, apliecina, ka viņiem tā nav valsts vai valdības politikas kritizēšana, bet agresija un naids pret reliģiju un cilvēkiem, kas tai seko," skaidroja Zeiberts.

Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers ceturtdien nosodīja šos protestus.

"Tie, kas dedzina Dāvida zvaigzni mūsu ielās un izkliedz antisemītiskus saukļus, ne tikvien ļaunprātīgi izmanto brīvību rīkot demonstrācijas, bet arī pastrādā noziegumus," laikrakstam "Bild" sacīja prezidents.

"Nekas neattaisno draudus ebrejiem Vācijā vai uzbrukumus sinagogām vācu pilsētās," uzsvēra Šteinmeiers.