Atbilstoši 1997. gadā noslēgtam līgumam Armēnijas līderis lūdz Putinu sniegt militāro palīdzību

Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

FOTO: EPA/SERGEI GUNEYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL

Piektdien, 14. maijā, Armēnijas premjerministra pienākumu izpildītājs Nikols Pašinjans paziņoja, ka ir vērsies pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina ar lūgumu sniegt Armēnijai militāro palīdzību.

"Vakar tika panākta vienošanās, ka Azerbaidžānas bruņotajiem spēkiem šodien ir jāpamet Armēnijas teritorija. Šī vienošanās tika izpildīta daļēji, ir teritorijas, kuras azerbaidžāņi ir pametuši. Bet, tā kā vienošanās nav izpildīta pilnībā, es šodien vērsos pie Krievijas prezidenta atbilstoši 1997.gada Līgumam par draudzību, sadarbību un savstarpējo palīdzību un Līgumam par Armēnijas un Krievijas karaspēka grupējumu, lai Armēnijai tiktu sniegta palīdzība, arī militārā," ārkārtas sanāksmē par situāciju uz Armēnijas robežām sacīja pagaidu premjers.

Atbilstoši viņa teiktajam Krievijas 102.armijas bāzes pārstāvis pieslēdzies sarunām ar Azerbaidžānas bruņoto spēku pārstāvjiem par situāciju uz Armēnijas robežām.

"Zīmīgi, ka mūsu kartes un Krievijas armijas bāzes kartes apstiprina mūsu apgalvojumus par šīs teritorijas piederību un pierobežas koordinātēm," sacīja Pašinjans.

7

Piektdien sarunas pārtrauktas. Tās atsāksies sestdien plkst. 15.

Armēnijas Sjunikas apgabala Gorisas pilsētas varasiestādes trešdien pavēstīja, ka Azerbaidžānas karavīri pārkāpuši Armēnijas valsts robežu.

Kā piektdienas rītā paziņoja Armēnijas Aizsardzības ministrija, Azerbaidžānas bruņotie spēki turpina atrasties Sjunikas apgabalā.

Savukārt Azerbaidžānas Ārlietu ministrija kā neadekvātu raksturoja Erevānas reakciju uz Azerbaidžānas un Armēnijas robežas saskaņošanu un aicināja Armēnijas pusi neizmantot situāciju iekšpolitiskiem priekšvēlēšanu mērķiem.