Līdz šim saistībā ar Gazas joslas konfliktu neviens Latvijas valstspiederīgais nav vērsies pēc palīdzības

FOTO: MOHAMMED SABER/EPA

Līdz šim saistībā ar Izraēlas gaisa uzlidojumiem Gazas pilsētā neviens Latvijas valstspiederīgais nav vērsies pēc palīdzības, informē Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Jānis Beķeris.

Izraēlas gaisa uzlidojumos Gazas pilsētā 16.maijā sagrautas trīs ēkas un gājuši bojā vismaz 42 cilvēki, liecina mediķu sniegtā informācija. Savukārt ministrija ziņoja, ka bojāgājušo vidū ir 16 sievietes un desmit bērni. Vēl vairāk nekā 50 cilvēki guvuši ievainojumus.

Gaisa uzlidojumi notika īsi pēc pusnakts Gazas centrā un turpinājās piecas minūtes, sagraujot trīs namus. Glābšanas darbi vēl turpinās.

Iepriekš Izraēlas armija ziņoja, ka sagrāvusi islāmistu grupējuma "Hamas" Gazas joslas līdera Jahjas Sinvara māju Hānjūnisā. Gaisa uzlidojums veikts arī Sinvara brāļa mājai.

Kopš pirmdienas palestīniešu kaujinieki no Gazas joslas veic masīvu Izraēlas apšaudi ar raķetēm, uz ko Izraēla reaģējusi ar gaisa uzlidojumiem un artilērijas uguni, kas vērsta pret objektiem, kuri saistīti ar radikālo islāmistu grupējumu "Hamas" un citiem palestīniešu kaujinieku grupējumiem.

Pēdējās dienās Izraēla ir pastiprinājusi uzbrukumus Gazas joslā, bet vēršanās pret augsta ranga "Hamas" līderiem var kavēt starptautiskos centienus mazināt spriedzi palestīniešu un Izraēlas starpā.

"Hamas" un grupējums "Islāma džihāds" atzinuši, ka kopš pirmdienas nogalināti 20 viņu kaujinieki. Taču mazticams, ka "Hamas" līderi uzbrukumu laikā atradās mājās. Izraēla savukārt apgalvo, ka bojāgājušo kaujinieku skaits ir daudz lielāks.

Gazas joslā kopš pirmdienas gājuši gandrīz 190 palestīnieši, tostarp 55 bērni un 33 sievietes, un vairāk nekā 1200 cilvēki ir ievainoti. Savukārt Izraēlā dzīvību zaudējis nepilns desmits cilvēku.

Kopš pirmdienas palestīnieši uz Izraēlu raidījuši jau aptuveni 3000 raķešu, atklāja Izraēlas armija, norādot, ka tā ir intensīvākā apšaude ar raķetēm, kādu tā jebkad pieredzējusi no palestīniešu kaujiniekiem.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu svētdienas vakarā televīzijā paziņoja, ka uzbrukumi palestīniešu kaujiniekiem turpinās ar pilnu spēku.