Premjers: Izejai no krīzes ir "vieni galvenie vārti" - vakcinācija

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca sporta namā "Centrs" Ventspilī iekārtojusi Latvijā pirmo liela mēroga vakcinācijas pret Covid-19 punktu, kurš vienu dienu darbojas izmēģinājuma režīmā, kura laikā tiek testēta pacientu plūsma, vakcinācijas procesa raita norise, epidemioloģisko prasību nodrošināšana un citas procesa detaļas.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Vakcinācija pret Covid-19 ir svarīga, lai iegūtu imunitāti pret šo vīrusu, tāpēc Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti pieteikties bezmaksas vakcinācijai pret Covid-19, pirmdien pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Politiķis uzsvēra, ka sabiedrības interesēs ir pēc iespējas ātrāk iziet no Covid-19 krīzes, bet izejai ir "vieni galvenie vārti" - vakcinācija.

"Aicinu ikvienu pieteikties uz bezmaksas vakcīnu. Process ir vienkāršs, ātrs un bez maksas. Latvijā ir ap 800 vakcinācijas punktu - gan ģimenes ārstu praksēs, gan lielākos vai mazākos vakcinācijas centros. Vakcinācija ir svarīga, lai iedzīvotāji iegūtu imunitāti un nesaslimtu," pauda Kariņš.

Viņš atzina, ka Latvija vakcinācijas ziņā atpaliek no citām Eiropas valstīm, vienlaikus viņš ar gandarījumu novērtēja, ka Latvijā nedēļā pret Covid-19 tiek vakcinēti teju 100 000 iedzīvotāji. "Šis temps ir jātur un tad varēsim iziet no krīzes, tas ir pilnīgi skaidrs," uzsvēra premjers.

Jau ziņots, ka Latvijā līdz šim ievadīts vairāk nekā pusmiljons vakcīnu pret Covid-19 devu, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Līdz svētdienai ieskaitot vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā ir saņēmuši vismaz 386 417 cilvēki, bet vakcinācijas procesu noslēgusi 114 151 persona. Par vakcinācijas procesu noslēgušiem tiek uzskatīti cilvēki, kuri saņēmuši "AstraZeneca", "Pfizer"/"BioNTech" vai "Moderna" ražotās potes abas devas vai "Johnson & Johnson" meitasuzņēmuma vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva. Imunitāte pret Covid-19 izraisošo vīrusu pēc dažādu vakcīnu saņemšanas gan iestājas atšķirīgos laikos.

Atbilstoši CSP datiem Latvijā 2021.gada marta sākumā provizoriski bija 1,889 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši 20,46% iedzīvotāju, bet vakcinācijas procesu pabeiguši 6,18%.

Kopumā Latvijā līdz svētdienai ieskaitot veiktas vismaz 503 189 vakcīnas pret Covid-19 injekcijas.

Saskaņā ar patlaban apkopotajiem NVD datiem, aizvadītajā nedēļā pret Covid-19 sapotēts 95 651 cilvēks, kas jau ir vairāk nekā jebkurā citā pilnā nedēļā iepriekš, tuvojoties mērķim nedēļā vakcinēt vismaz 100 000 cilvēku. Piemēram, nedēļā no 3.maija līdz 9.maijam kopumā tika sapotēti 81 437 cilvēki, bet nedēļu pirms tam - 60 612 cilvēki. Kopš aprīļa sākuma katru nedēļu pret Covid-19 tiek sapotēts arvien lielāks skaits cilvēku.