Šmitam septiņi punkti uzvarā pār Artūra Kuruca komandu

Rolands Šmits
Rolands Šmits Foto: @FCBbasket

Trešdien Latvijas basketbolists Rolands Šmits Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē palīdzēja "Barcelona" vienībai uzvarēt Artūra Kuruca "TD Systems Baskonia". Citā spēlē savus pirmos punktus Eiropā guva Rodijs Mačoha.

Barselonas klubs savā laukumā ar rezultātu 87:74 (21:21, 20:18, 24:19, 22:16) uzveica pērnā gada čempioni Vitorijas "TD Systems Baskonia" vienību, kuras labā divus punktus guva Artūrs Kurucs.

Šmits trešdien spēlēja 17 minūtes, grozā raidot trīs no pieciem divpunktu metieniem un savu vienīgo soda metienu. Tāpat viņš divreiz rezultatīvi piespēlēja, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un tika pie sešiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Kurucs laukumā sabija 14 minūtes un 46 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem, bet netrāpīja savu vienīgo "trejaci". Cēsniekam arī trīs atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena kļūda, viena piezīme, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un četri efektivitātes koeficienta punkti.

"Barcelona" komandā rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Leandro Bolmaro, bet pretiniekiem 14 punktus guva lietuvietis Roks Giedraitis.

Savukārt Mačoha guva divus punktus duelī, kurā viņa pārstāvētā Fuenlavradas "Urbas" mājās ar rezultātu 101:77 (25:20, 24:17, 31:24, 21:16) uzveica Seviljas "Coosur Real Betis".

18 gadus vecais Mačoha ACB debitēja janvāra sākumā, nospēlējot 39 sekundes. Trešdien latviešu basketbolists otro reizi karjerā piedalījās Spānijas augstākās līgas mačā un laukumā pavadīja četras minūtes un 46 sekundes, kuru laikā realizēja savu vienīgo divpunktu metienu, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie četriem efektivitātes koeficienta punktiem.

Tikmēr Rinalds Mālmanis guva četrus punktus spēlē, kurā viņa pārstāvētā Mursijas UCAM viesos ar rezultātu 83:80 (16:22, 1819, 26:17, 12:14, 11:8) pārspēja Kompostelas "Monbus Obradoiro".

Mālmanis spēlēja astoņas minūtes un 37 sekundes, realizējot abus divus divpunktu metienus, bet netrāpot vienīgo soda metienu. Viņš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie pieciem efektivitātes koeficienta punktiem. Viņa +/- rādītājs +11 bija pats labākais komandā.

Citā mačā Mārcis Šteinbergs palika rezervē, kamēr viņa pārstāvētā Grankanārijas "Herbalife" mājās ar rezultātu 92:86 (18:24, 26:23, 15:20, 33:19) guva virsroku pār "Valencia" komandu.

"Barcelona" ar 31 uzvaru 35 spēlēs ACB līgā ieņem otro vietu, "Baskonia" ar 23 panākumiem 35 spēlēs ir piektā, kamēr Artūra Žagara pārstāvētā Badalonas "Joventut" izcīnījusi 19 uzvaras 34 mačos un ir septītā. Vēl "Herbalife" ar 17 panākumiem 35 mačos ir devītā, UCAM ar 15 uzvarām 35 spēlēs ierindojas 12.vietā, "Urbas" ar 12 panākumiem 35 cīņās ir 15., kamēr Mārtiņa Laksas pārstāvētā Madrides "Movistar Estudiantes" ar deviņiem panākumiem 35 mačos ir 17.pozīcijā starp 19 klubiem.

Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas "Baskonia", kas miniturnīra finālmačā pārspēja "Barcelona" komandu.