Sv, 1.10.2023.

Eiropas Parlaments un Eiropas Savienības dalībvalstis vienojas jautājumā par Covid-19 sertifikātu

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Foto: VanderWolf Images/Shutterstock

Eiropas Parlaments (EP) un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ceturtdien vienojušies jautājumā par ES Covid-19 sertifikātu, paziņojis ES tieslietu komisārs Didjē Rendērs.

Vienošanās ļaus visiem ES dalībvalstīs dzīvojošajiem cilvēkiem saņemt digitālu veselības pasi, kurā būs redzams personas vakcinācijas statuss, Covid-19 testu rezultāti vai pierādījumi, ka persona ir pārslimojusi Covid-19.

ES Covid-19 sertifikāts tiek uzskatīts par būtisku instrumentu tūrisma atjaunošanai.

"Tas ir svarīgs solis, lai pēc iespējas drošāk atsāktu ES brīvu pārvietošanos, vienlaikus sniedzot skaidrību un noteiktību mūsu pilsoņiem," sacīja ES veselības un pārtikas drošuma komisāre Stella Kirjakidu.

ES Covid-19 sertifikāts sākotnēji būs izmantojams tikai ceļošanai ES, bet Eiropas Komisija (EK) strādā pie tā, lai to atzītu arī ārpus ES, sevišķi ASV.

Francija, Malta un Nīderlande ir starp valstīm, kas izmēģina jauno sertifikātu. Izmēģinājumā jāpārliecinās, ka digitālās atslēgas, kas tiek izmantotas sertifikāta autentiskuma apstiprināšanai, darbojas kārtīgi, un ka sertifikāts ir savietojams ar dažādu valstu sistēmām.

Plānots, ka sertifikāts galvenokārt būs pieejams caur viedtālruņu aplikāciju, bet to būs jāspēj autentificēt arī papīra formātā. Tehnoloģiju izstrādā Vācijas uzņēmumi "T-Systems" un "SAP".

EP deputāti vēlas, lai Covid-19 testi tūristiem ir bez maksas vai noteiktā cenā un lai ES valstīm tiek aizliegts noteikt karantīnu ES Covid-19 sertifikātu turētājiem. Taču EK uzskata, ka šie jautājumi jāatstāj izlemšanai ES dalībvalstīm.

ES Covid-19 sertifikātu plānots apspriest ES samitā, kas pirmdien un otrdien plānots Briselē. Pēc tam vienošanās, kas panākta šodien, būs jāapstiprina EP sēdē, kas plānota Strasbūrā no 7.jūnija līdz 10.jūnijam.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu