Sv, 2.10.2022.

ES atbalsta Latvijas pozīciju par digitālā Covid-19 sertifikāta ieviešanu

LETA
ES atbalsta Latvijas pozīciju par digitālā Covid-19 sertifikāta ieviešanu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: pexels.com

​Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti šodien atbalstīja Latvijas nacionālo pozīciju ārkārtas Eiropadomē, kur paredzēta diskusija par digitālā Covid-19 sertifikāta ieviešanu Eiropas Savienībā (ES), informē Parlamenta pārstāvji. 

"Digitālajam Covid-19 sertifikātam pēc iespējas ātrāk jāsāk darboties, tādējādi nodrošinot vienu no Eiropas Savienības pamatvērtībām - cilvēku brīvu kustību. Sertifikāts apliecinās, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19, tai ir negatīvs testa rezultāts vai tā noteiktā laikā atveseļojusies no šīs slimības,"

atsaucoties uz apstiprināto pozīciju, uzsver komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda (AP).

Politiķe norāda, ka Latvija digitālā sertifikāta sistēmai cer pievienoties no 15.jūnija. Tāpat Latvijai ir svarīgi, ka dalībvalstīm būs iespēja noteikt individuālos ierobežojumus, ja tie būs būtiski sabiedrības veselības nodrošināšanai. Par individuālajiem ierobežojumiem būs nepieciešams informēt citas dalībvalstis un Eiropas Komisiju (EK), pauda Tērauda.

Eiropas Parlaments (EP) un ES dalībvalstis šonedēļ provizoriski vienojās par Covid-19 sertifikātu. Sertifikāts galvenokārt būs pieejams caur viedtālruņu aplikāciju, bet to būs jāspēj autentificēt arī papīra formātā. Formāli tas vēl jāapstiprina ES Padomei, kā arī EP plenārsēdē, informēja Tērauda.

Akcentējot klimata jautājumus, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja sacīja, ka ir sākušās pirmās diskusijas par konkrētām praktiskām rīcībām klimata mērķu 2030.gadam sasniegšanai. Būtiski, ka pirms jūnijā gaidāmo priekšlikumu publicēšanas, Eiropadomes līmenī dalībvalstis norāda uz sev aktuālākajiem jautājumiem, atzīmēja Tērauda.

Jūnijā EK plāno publicēt priekšlikumus 2030.gada klimata mērķu īstenošanai, kam būs būtiska ietekme uz dalībvalstu tautsaimniecībām. Pašlaik Latvijai ir jāveic nozīmīgs mājas darbs, lai ar pamatotiem aprēķiniem aizstāvētu savas intereses ES, uzsvēra Tērauda, piebilstot, ka Eiropas lietu komisija aktīvi sekos līdzi jautājumu virzībai, sadarbībā ar atbildīgajām ministrijām formulējot Latvijas nostāju.

Pērn Eiropadome atbalstīja esošā ES siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas mērķa pārskatīšanu. Tika atbalstīts emisiju samazinājums par vismaz 55% līdz 2030.gadam attiecībā pret 1990.gadu, atgādina Saeimā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu