Policija nekonstatē Covid-19 ierobežojumu pārkāpumus "Zelta mikrofona" pasniegšanas ceremonijā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons" nominanti un laureāti ārpus tiešraides
Foto: Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons" nominanti un laureāti ārpus tiešraides Foto: Jānis Škapars/TVNET

Valsts policija nav konstatējusi epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpumus marta vidū notikušās balvas "Zelta mikrofons" pasniegšanas ceremonijā, informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvji.

Izvērtējot visus apstākļus, policija pieņēma lēmumu par atteikšanos sākt administratīvo procesu. Šāds lēmums pieņemts, konsultējoties ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC).

Jau ziņots, ka "Zelta mikrofona" pasniegšanas ceremonijas rīkotājiem sociālajos tīklos tika veltīts ne mazums kritikas un neizpratnes, kā bijis iespējams sarīkot tik vērienīgu pasākumu, turklāt ar skatītāju dalību, apstākļos, kad Covid-19 pandēmijas dēļ jebkādi publiski pasākumi ir aizliegti.

Pasākuma rīkotāji jau iepriekš pauda pārliecību, ka tas bija epidemioloģiski drošs pasākums. Balvas producente Elita Mīlgrāve uzsvēra, ka ceremonija nav bijusi publisks pasākums, bet gan "televīzijas satura veidošana - tiešraide ar atbilstošu specifiku", pirms kuras veikta dalībnieku kolektīvā testēšana pret Covid-19.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja balvas pārstāve Ilze Pleša, ienākšana Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Mediju centrā, kur notika ceremonija, bijusi atļauta tikai ar negatīvu Covid-19 testu vai antivielu esamības laboratoriska apliecinājuma uzrādīšanu. Tāpat katrs filmēšanas dalībnieks un darbinieks parakstījis apliecinājumu, ka viņam nav slimības simptomu, viņš nav Covid-19 inficētā kontaktpersona un viņam nav noteikta pašizolācija vai karantīna.

Mīlgrāve iepriekš uzsvēra, ka televīzijas tiešraides scenārija izstrāde un norises plāns ticis veidots pēc vienota atsevišķu "ierakstu bloku" principa, esot tikušas nodrošinātas atsevišķas ģērbtuves katram māksliniekam vai grupai atbilstoši konkrēto mākslinieku dalībai noteiktā tiešraides ieraksta blokā, ierakstu bloku dalībnieku plūsma norises vietā tikusi organizēta pa atsevišķām ejām, lai būtu iespēja nesatikties, balvas esot pasniegtas bez savstarpēja kontakta, bijušas īpašas prasības attiecībā uz dezinfekciju, maskām, filmēšanas laiku un kārtību.

Pēc producentes paustā, filmēšanas telpa tika iekārtota tā, lai starp konkrētā bloka dalībniekiem tiktu nodrošināta divu metru distance, turklāt masku noņemšana bija atļauta tikai uzturoties kameru kadrējumā - dodoties saņemt balvu, runājot, uzstājoties vai dziedot.

Viņa atzīmēja, ka visi iesaistītie - gan personāls, gan dalībnieki - tikuši iepazīstināti ar "Zelta mikrofona" organizētāju izstrādāto Covid-19 drošības protokolu, kas īpaši izveidots, lai nodrošinātu prasību ievērošanu gan sagatavošanas, gan tiešraides laikā.

Pēc Mīlgrāves vārdiem, ceremonijas telpā bijis maz cilvēku, tāpēc izmantota filmēšana no sānu rakursa, "kas ir bieži izmantots paņēmiens, ja ieraksta vietā ir maz publikas, jo rada "optisku ilūziju" par telpas piepildījumu".

"Zelta mikrofona" organizatori pavēstīja, ka filmēšanas laikā dažādos raidījuma blokos tika veikta dalībnieku "nomaiņa", lai maksimāli izvairītos no dažādos blokos iesaistīto saskarsmes, tika dezinficēti krēsli un izmantotā aparatūra, nodrošināts, ka pasniedzamās balvas paši balvu pasniedzēji neskartu, nodrošinot bezkontakta balvu saņemšanu, veikti citi piesardzības pasākumi. Visas iepriekš minētās "maiņas" tika veiktas pēc katra bloka reklāmas paužu laikā, pauda Mīlgrāve.

Viņa skaidroja, ka ieraksta laikā Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Mediju telpā vienlaicīgi esošais tiešraides dalībnieku un tehnisko darbinieku skaits atbilda vadlīnijās noteiktajai filmēšanas procesu laikā nepieciešamajai kvadratūrai. Vidējais katra bloka norises laiks bija 30 minūtes. Neesot organizēta nekāda cita saviesīga tikšanās.

Konsultācija par paredzētajām prasībām tikusi lūgta arī SPKC.

Marta vidū tiešraidē no Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Mediju centra tika paziņoti aizvadītā gada spožākie ieraksti Latvijas mūzikā. "Zelta mikrofona" statuetes tika pasniegtas 22 kategorijās.

Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" organizē Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība un "Micrec PM" sadarbībā ar LaIPA un Kultūras ministriju.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu