VIDEO ⟩ Uzņēmējs Cepkalo aicina ziedot naudu, lai varētu aizturēt Aleksandru Lukašenko

Aleksandrs Lukašenko.

FOTO: via REUTERS/Scanpix

Baltkrievijas opozicionārs un uzņēmējs Valērijs Cepkalo, kurš patreiz dzīvo Latvijā, nācis klajā ar iniciatīvu savākt 11 miljonus dolāru (deviņus miljonus eiro) lielu atlīdzību, kas tiktu nodota Baltkrievijas drošības struktūru vai pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem par autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko apcietināšanu.

Par ieceri savākt atlīdzību par "noziedznieka numur viens aizturēšanu" Cepkalo pavēstīja savā kanālā vietnē "YouTube".

Līdzekļus nodomāts savākt pūļfinansējuma kampaņā. Naudu ieceres finansējumam var pārskaitīt jebkurš interesents.

Savāktie līdzekļi paliks ziedotāju kontos, un tie tiks atskaitīti tikai tad, kad mērķis būs sasniegts.

"Es ļoti ceru, ka šoreiz mums viss izdosies. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka arī sistēmas iekšienē ir liels skaits krietnu, principiālu cilvēku, kam kalpošana tautai, kalpošana likumam nav tukša skaņa," sacīja Cepkalo.

Minskas Augsto tehnoloģiju parka dibinātājs Cepkalo vēlējās startēt 2020.gada Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās, tomēr Centrālā vēlēšanu komisija viņa kandidatūru atteicās reģistrēt.

Kad pret viņu tika uzsākta pirmsizmeklēšanas pārbaude, uzņēmējs valsti pameta.

Uzņēmēja dzīvesbiedre Veronika Cepkalo piedalījās Svjatlanas Cihanouskas vēlēšanu kampaņā.

Šobrīd viņa kopā ar dzīvesbiedru dzīvo ārpus Baltkrievijas, kur pret Cepkalo uzsākta krimināllieta par kukuļdošanu. Ir zināms, ka viņi uzturas Latvijā, un Baltkrievija pieprasījusi Latvijai Valēriju Cepkalo izdot.

Kā ziņots, pēc 9. augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām, kurās par uzvarētāju kārtējo reizi tika pasludināts ilggadējais prezidents Lukašenko, Baltkrieviju pārņēma masu protesti, ielās izejot simtiem tūkstošiem cilvēku, kuri bija sašutuši par rezultātu viltošanu.

Varasiestādes protestus nežēlīgi apspieda, un līdz ziemai tie pamazām apsīka.

Protestu laikā tika aizturēti vairāki desmiti tūkstoši cilvēku. Simtiem demonstrantu tika ievainoti, bet vairāki arī nogalināti.

Aktuālākās ziņas